Ср. Гру 8th, 2021

Спецкор

Головні новини України

1 млн українців подолали онкологію

Сьогодні, 7 червня, відзначають Міжнародний день людей, які перехворіли на рак. У тих, хто поборов онкозахворювання є високий ризик розвитку ще одного злоякісного новоутворення, серцево-судинних захворювань, діабету і остеопорозу.

Наразі майже 1 млн українців подолали рак онкологічні патології і знаходяться в стані ремісії. З кожним роком збільшується кількість людей, які повертаються до нормального життя після лікування онкологічного захворювання.

Щоб покращити реакцію організму на лікування, пришвидшити одужання, знизити ризик рецидиву і покращити якість життя, слід дотримуватися правил здорового харчуванню, фізичної активності та уважно слідкувати за станом здоров’я.

Дотримуйтесь здорового способу життя:

  • фізична активність: збереження фізичної активності може покращити результати лікування та знизити ризик рецидиву раку молочної залози, товстої кишки і ендометрію (слизової оболонку матки);
  • правильне харчування: надмірна вага збільшує ризик рецидиву. Експерти рекомендують: фрукти, овочі та цільні зерна. Уникайте продуктів із високим ступенем переробки та червоного м’яса. Обмежте споживання фаст-фудів та іншої їжі із високим вмістом жиру, крохмалю або цукру.
  • не використовуйте БАДи для профілактики раку;
  • відмовтеся від шкідливих звичок: за даними ВООЗ, щорічно у світі 22% онкохворих помирають від раку, який виник внаслідок куріння;
  • вживання алкоголю може підвищити рівень естрогену в крові, що теоретично може збільшити ризик рецидиву.
  • контролюйте час проведення на сонці: ультрафіолетове випромінювання найбільш інтенсивне з 10-ї ранку до 16-ї дня. Щодня використовуйте сонцезахисний крем SPF із рівнем захисту не менше 30.

Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я України, у соцмережі Facebook