Сб. Січ 16th, 2021

Спецкор

Головні новини України

$100 ТИСЯЧ ЗА ПОСАДУ: НАБУ ВИКРИЛА СПРОБУ ПІДКУПУ ГОЛОВИ ФОНДУ ДЕРЖМАЙНА

Представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) виявили спробу підкупу голови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченко. Колишній посадовець АТ «Миколаївобенерго» пропонував йому $100 тисяч доларів за призначення керівником підприємтсва.

Про це «Слідство.Інфо» дізналось із повідомлення на сайті НАБУ.

«Миколаївобленерго» входить до сфери управління Фонду держмайна, оскільки 70% його акцій — державні. Експосадовець компанії планував передати Сенниченкові гроші двома частинами: $50 тисяч до призначення й стільки ж — після. Сьогодні мало відбутись передання першого траншу. Під час спроби передати гроші чоловіка й затримали.

Як виявило слідство, щоб заохотити голову Фонду держмайна до участі в оборудці, затриманий обіцяв після призначення на посаду щомісячно віддавати Сенниченку по $200 тисяч — як частину свого «тіньового» прибутуку.

Фото НАБУФото НАБУФото НАБУФото НАБУФото НАБУФото НАБУФото НАБУ

Проблеми на підприємстві й «керівник» Бабич

Прізвища затриманого в НАБУ не називають, однак відомо про конфлікт на підприємстві, який триває ще з початку року. У лютому Фонд держмайна звільнив із посади керівника підприємства Олега Сивака, призначив Сергія Кугатова. Однак останній приступити до виконання обов’язків не зміг, оскільки Сивак оскаржував своє звільнення в судах. І паралельно ввів у штатний розпис нову посаду — першого заступника директора, призначивши на неї Дмитра Бабича.

Наприкінці вересня Кугатов зміг почати виконувати обов’язки директора заводу. Він скасував зміни у штатному розписі й звільнив Бабича. Однак 8 жовтня, коли Сергій Кугатов мав прибути на підприємство, Дмитро Бабич із кількома невстановленими особами заблокував йому вхід і заявив, що керівником «Миколаївобленерго» є він. Мовляв, відповідне рішення прийняв Фонд держмайна. Утім, жодних документів, які б це підтверджували, він не надав.

Третя спроба підкупу

Досудове розслідування справи спроби підкупу голови Фонду детективи НАБУ почали у вересні цього року — за заявою самого Дмитра Сенниченка. Наразі, як повідомляють у НАБУ, це вже третя виявлена спроба підкупити голову Фонду держмайна. Дві попередні стосувались призначень на керівні посади в Одеський припортовий завод.