Вт. Лип 23rd, 2024

Спецкор

Головні новини України

13 тез Президента Зеленського про карантин

Щодня Президент України буде звертатися до нації та інформувати щодо перебігу епідемії на території держави. Сьогодні він розповів про плановані обмежувальні заходи, у зв’язку з пандемією на Covid-19.

​​Таким є повний перелік обмежувальних заходів від Президента України:

 1. З 17 березня 2020 року заборонити приймати відвідувачів закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування, розваг і послуг.
 2. Міністерству інфраструктури з 12:00 18 березня 2020 року заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне пасажирське перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі: до 10 осіб – у маршрутних таксі й таксі і до 20 осіб – у тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая.
 3. Міністерство фінансів має провести перемовини з МВФ та іншими міжнародними партнерами щодо надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу.
 4. Найближчим часом НБУ, Міністерство фінансів, державних і комерційних банків мають створити програму кредитних канікул для малого й середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін.
 5. Громадяни, які отримують пенсію менше 5000 гривень, мають одержати доплату в розмірі 1000 гривень.
 6. В областях, де були підтверджені випадки коронавірусної хвороби (Чернівецькій та Житомирській областях) запровадити режим надзвичайної ситуації з 17 березня 2020 року.
 7. Міністерству охорони здоров’я тимчасово заборонити планові заходи та планові операції. Здійснювати лише термінові та невідкладні заходи.
 8. Максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.
 9. Розробити механізм доставки ліків працівниками “Укрпошти” для людей похилого віку.
 10. Заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями.
 11. Обмежити експорт продуктів харчування.
 12. Міністерствам, головам ОДА, місцевого самоврядування, керівникам підприємств – забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній. А також усіх підприємств критичної інфраструктури державної та комунальної власності й вантажного транспорту.
 13. Зміна плану роботи Верховної Ради неприпустима. Зараз, у ситуації світової пандемії та загрози глобальної фінансової кризи, парламент України має ухвалювати життєво важливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначити міністрів економіки та енергетики, Генерального прокурора України.

Про це повідомляє telegram-канал “Цензор.НЕТ”.

About Author