Сьогодні, 4 липня, Рівне приєдналося до Всеукраїнської акції “200 днів брехні”. Не мовчати, а говорити. Говорити і діяти. Під дощем, на головному майдані Рівненщини учасники акції виступили проти, на їхню думку, сфабрикованої справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.
200 днів брехні. 200 днів неволі Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. 200 днів як убивць Павла Шеремета не знайшли, а призначили.
Чому не шукають справжніх вбивць?
Чому за ґратами непричетні люди?
Чому не помічають безліч доказів невинуватості Андрія, Юлі, Яни і відверті факти брехні правоохоронців? – про це активісти говорили на головному майдані Незалежності, щоб бути почутими у Києві.
На майдан Рівного вийшли небайдужі рівняни, зокрема медики, волонтери, ветерани російсько-української війни, представники громадських ініціатив та політичних рухів.
Перешкод не було, адже ми згідно законодавства подали повідомлення про захід, просили і люди дотримувались дистанції, були в засобах захисту. Присутні представники поліції не перешкоджали мітингу. – зазначив Тарас Давидюк, організатор акції.
Чому важливо було сьогодні прийти і підтримати тих, хто тримав мирне небо, будував Україну і опинився по той бік грат:
Ірина, медик:
Вже понад 200 днів в країні відбуваються безпрецедентні події, які називають “правосуддям”.Насправді ж нехтується цілий ряд прав і свобод, які гарантовані громадянам України нашою Конституцією. Людям висунуто звинувачення без доказів їх вини. Вони не можуть бачити свої сім’ї, не можуть працювати. В них просто безпідставно забрали Свободу.
Юлія Кузьменко за ці дні могла б спасти, мабуть сотні життів хворих дітей. А Яна Дугарь надати таку дефіцитну медичну допомогу на фронті. Оскільки заяви і свідчення колективу лікарні Юлії Кузьменко почуті та прийняті до уваги не були, необхідно залучити, якомога більше медиків до захисту наших колег.Можливо тоді голос об’єднаної спільноти українських медиків буде вагомим та внесе свій вплив на припинення цього беззаконня.
Для цього ми створили групу у ФБ “Захисти медика(підтримка Юлії Кузьменко та Яни Дугарь медиками), щоб координувати спільні дії, об’єднувати медиків всієї України. Ми медики – різні, але честь і гідність у нас одна. Якщо зневажають когось одного, тоді зневажають всіх.
Тарас, волонтер, лікарняний клоун та молодший сержант запасу ЗСУ (4 хвиля мобілізації):
Для мене це суд не над конкретними людьми, а над принципами. Коли, можна показати на людину і призначити її винною. Коли, пробують створити “прецедент винуватості”
Волонтер буде винен, отже садимо волонтерів. Лікар буде винен, можна саджати тих, хто лікує інших і має свою проукраїнську позицію. Співак винен, то посадимо всіх співаків, бо вони можуть піднімати дух людям.
А далі як казав якийсь класик: прийдуть за кожним з нас, бо ми мовчали раніше.
Марія, письменниця:
Коли Аваков і ко назвали вбивцями військового, медика і волонтера, вони наче вибили джек-пот, поставивши під підозру збірний образ українця, якому небайдужа доля країни. Ця справа стосується кожного з нас, бо кожен заслуговує на чесний суд. Не можна цього просто уникнути. Бо сьогодні влада намагається скомпрометувати військових, завтра – крішнаїтів, післязавтра ще когось. Я не чекатиму, поки цей список дійде до мене.
Іванна, волонтер:
За 200 днів ми почули і побачили безліч маніпуляцій і брехні. А хочеться почути правду. Невинні не повинні бути за гратами.
Олександра, поетка:
Не мовчати, говорити і діяти це певно найважливіше у житті. Говорити у Рівному, аби почули у Києві. Адже тільки ставши разом за волю можна перемогти.
Навіть перебуваючи на самоізоляції, серцем рівняни були на майдані. Зокрема Сергій, музикант:
Респектую тих, хто вийшов за правду. Жалкую, що не був сам.
До слова, це не останній день, коли люди виходять на Майдан аби бути почутими. Як зазначив організатор акції, Тарас Давидюк:
Акції на цю ситуацію продовжаться, доки невинних триматимуть за гратами, а правоохоронці не шукатимуть винних.