Пт. Вер 29th, 2023

Спецкор

Головні новини України

21 лютого визначатимуть вигляд центру міста Рівного

21 лютого на 14:30 в Майстерні Міста Рівне (вул. Лермонтова, 6) відбудеться засідання містобудівної ради щодо обговорення проблем пішохідної зони вздовж будинків по вулиці Соборній 36-40.

В центрі нашого міста, через дорогу від ЦУМу є велика пішохідна зона. Вона облаштована ще за СРСР, в 70-х роках. Тоді, в 9-поверхівках вздовж неї розміщувалося кафе, магазини, перукарня, міжміський переговорний пункт, а поряд було декілька фонтанів. З часом заклади та облаштування змінилися, але, і зараз, ця територія разом з прилеглими вулицями залишається важливим пішохідним і транспортним вузлом в системі міста. – читаємо у релізі проекту від майстерні MOST.

Дослідивши урбаністичне середовище центральної вулиці майстерня MOST дійшла наступних висновків.

  • Шлях біля фасадів будинків незручний для батьків із дитячими візочками чи осіб з інвалідністю через велику кількість сходинок, підвищень, підпірних стінок та бордюрів різних рівнів.
  • Особистий і громадський транспорт не розділені по смугах. А простій транспорту в корках з працюючими двигунами збільшує загазованість центру Рівного.
  • Озеленення і відкритого грунту мало, дощова і тала вода немає куди стікати. Тому утворюються великі калюжі, що швидко руйнують брук.
  • Через відсутність велодоріжки пішоходи часто стикаються із велосипедистами.
  • Відсутні лавочки та цікаві фотозони, дитячих атракцій, виставкові конструкцій у самому серці міста.

Якби вирішити ці проблеми, то рівняни могли б мати зручний і комфортний простір в центрі міста, де можна відпочити, прогулятися, провести з користю час. – пишуть у Майстерні MOST.

About Author