Сб. Лис 23rd, 2024

Спецкор

Головні новини України

21 травня українці відзначають День вишиванки (+ відео)

Сьогодні, 21 травня, відзначають День вишиванки. Щороку цього дня вся Україна, а також кожен куток планети, де живуть українці, перетворювались на фантастичну красу. У 2020 році відзначення свята пов’язали із українською родиною та родоводом.

Українська вишиванка ,окрім елементу національного одягу та родинного оберегу, є ще й наріжним символом становлення українства, як нації. Є багато цікавих фактів пов’язаних із нею:

  • У кожного регіону була своя власна вишивка, техніки могли вирізнятися навіть від села до села. В Україні є близько сотні “вишивальних технік”! Серед найвідоміших технічних прийомів вишивання – гладь, хрестик, низь, мереження, бігунець, плетіння.
  • Вишивка білим – найбільш поширена на території України, і уособлювала чистоту, гармонію і порядок.
  • Вишита сорочка (особливо чоловіча) вважалася ще й символом кохання та вірності. У давні часи кожна дівчина повинна була вишити сорочку своєму майбутньому чоловікові, аби захищала його, а також щоб знати, вірний він їй чи ні. Під час вишивання вона промовляла над одежиною заклинання: “Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був”.
  • Одна з найоригінальніших вишиванок – борщівська. Така сорочка розшита чорними нитками. Є легенда, що коли турки і татари знищили практично всіх чоловіків у Борщеві, жінки цього і сусідських поселень протягом декількох поколінь одягали саме такі чорно-білі сорочки в знак скорботи та печалі.
  • Вишиванка вміє розмовляти, бо в ній закодовані цілі тексти. Тому нерозважливо купувати вишиванку, якщо не знаєте бодай основних понять. Наприклад, у давнину блакитного і синього кольору в дитячій вишивці остерігались. Вважалося, що це сиротинські кольори.

У зв’язку з обмежувальними заходами на період поширення коронавірусної інфекції, цього року масових заходів проводитися не буде. Проте свято матиме певне тематичне спрямування. Як повідомляє оргкомітет Всесвітнього дня вишиванки, 2020 рік присвячується українській родині та родоводу. У такий спосіб організатори свята прагнуть заповнити пустку в інформаційному просторі й привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна. 

Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОДА та telegram-канал РУН, світлина із мережі Інтернет.

About Author