Культурний карантин у Рівному продовжується. І вже 24 травня о 19:00 Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр покаже у онлайні абсурдну комедію “Калігула”. Ця вистава у 2020 році святкує своє 10-річчя із дня прем’єри.
Нагадаємо, вистава є володаром гран-прі VIII Міжнародного фестивалю “Класика сьогодні” у 2011 році, м. Дніпродзержинськ, переможець у номінації “Краща чоловіча роль другого плану” – заслужений артист України Віктор Янчук, “Кращий молодий актор” – Станіслав Лозовський. У 2011 році на Херсонському міжнародному театральному фесті “Мельпомена Таврії” визнана кращою режисура “Калігули”.
Це була перша вистава, на допрем’єрний показ якої я потрапила… 10 років тому я ще не знала, що через трошечки таких показів буде як мінімум по 4 в моєму році…
Вже 9 років дивитися вистави “на здачі” мій солодкий посадовий “обов’язок”.
Але ЦЯ, неймовірно прогресивна на той час та й тепер, назавжди залишиться моєю першою. – пише Ірена Боровець.
Перший варіант п’єси “Калігула” був написаний у 1939 році. Молодий актор аматорського театру при студії “Радіо Алжиру”, А. Камю створює її незадовго до початку Другої світової війни і відводить у ній головну роль собі… “Калігула” – це історія про римського імператора, що увійшов в історію як найжорстокіший і найбожевільніший у своїх вчинках. За чотири роки правління, як свідчить біограф, він впав у “кесареве безумство” і вимагав, щоб йому поклонялись як богові. Калігула був покараний підлеглими. Під час третього замаху трибунів імператора було вбито.
У п’єсі А. Камю Калігула, вражений смертю своєї сестри і коханої Друзілли, повстає проти долі і вирішує встановити у імперії “царство повної свободи”. На своєму шляху він не жаліє нікого, відкидаючи усі людські почуття і пробуджуючи в оточуючих страх і ненависть.
Користуючись постаттю Калігули, А.Камю доводить, що неможливо зруйнувати усе, не зруйнувавши себе. Зрештою, як казав Жозеф де Местр, кожен народ має таких правителів, на яких заслуговує.
За матеріалами www.dramteatr.com.ua.