Пн. Січ 24th, 2022

Спецкор

Головні новини України

3 смерті і 1 224 хворих забезпечили Рівненщині “грипозне” лідерство

На Рівненщині з початку року три людини померло від ускладнень грипу. Зараз маємо 1 224 хворих на 100 тисяч населення. Тобто перше місце в Україні.

ВООЗ вважає грип однією з найбільш серйозних світових проблем охорони здоров’я.

В Україні за минулий тиждень на грип захворіло більше людей, ніж на коронавірус в усьому світі – 217 тисяч українців.

Пандемія вірусу грипу A (H1N1) або ж “свинячого” сталася у 2009 році. Кількість померлих тоді сягла до 400 тисяч людей з 214 країнах світу. В Україні кількість жертв цього грипу сягнула 1 125 людей.

Цього року вірус A (H1N1) або ж “свинячого” повернувся. Хоча він втратив свої пандемічні властивості, але є одним із найнебезпечніших серед вірусів, які циркулюють територією України, – розповідають у Центрі громадського здоров’я.

Від грипу в Україні помирає в середньому 0,16% хворих. Проте люди помирають його ускладнень, таких як пневмонія чи легенево-серцева недостатність.

грип

Найбільші вразливими для грипу є діти до п’яти років та люди старші 65 років. Також у групі ризику люди з хронічними хворобами та вагітні.

Цим людям потрібно бути особливо уважними, обережними та обов’язково вакцинуватися. Якщо у них все ж з’являються симптоми грипу, обов’язково звертатися за медичною допомогою, – говорить Олена Луцька, дитячий інфекціоніст і педіатр.

Симптоми грипу виникають раптово та можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Грип передається переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Люди з грипом можуть бути заразні у перші 5-7 днів хвороби.

Найкраще від грипу захищає вакцинація. Проте в Україні щороку вакцинується лише 1%,населення.

Проходьте щорічну вакцинацію проти грипу: навіть якщо ви захворієте грипом, симптоми захворювання будуть легшими. Особливо вакцинація важлива для дітей, літніх людей, вагітних жінок і людей з ослабленою імунною системою. – закликають у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Нагадаємо ще раз рекомендації ВООЗ для запобігання зараженню грипом:

  • регулярно мити руки;
  • не торкатися брудними руками обличчя;
  • уникати контактів з хворими людьми;
  • дезінфікувати поверхні, якщо поруч з вами хворий;
  • часто провітрювати приміщення.

Але є і гарні новини – епідемія грипу вже невдовзі має йти на спад і сприятиме цьому сонячна погода.

Про це повідомляє українська служба BBC.