Пт. Лют 23rd, 2024

Спецкор

Головні новини України

4 факти про вірус корони

Вже відомі перші випадки передачі нового коронавірусу від людини до людини за межами Китаю. Чоловіки, у яких виявили вірус, не відвідували Китай. Ми ж спробуємо знайти відповіді на найпоширеніші питання про коронавірус.

1. Що саме являє собою вірус корони?
Віруси корони не є новими. Вони були виявлені ще в 1960-х роках. Трапляються у всьому світі як у людей, так і у тварин. В основному поширюються повітряно-крапельним шляхом.Коронавіруси можуть спричиняти захворювання органів дихання різних ступенів важкості.
Новий вірус корони, який зараз тримає світ у напрузі, був невідомим до 7 січня 2020 року. Зараз розробляються заходи проти швидкого поширення недуги та ліки для хворих людей. Новий вірус корони 2019-nCoV генетично пов’язаний з вірусом ГРВІ і може викликати подібні симптоми. Зараз стало зрозумілим, що він може передаватися від людини до людини.

2. Як я можу знати, чи є у мене вірус корони?
Вірус корони може викликати такі симптоми, як лихоманка, кашель та проблеми з диханням. Симптоми схожі на симптоми грипу, що дозволяє легко сплутати ці два захворювання. Важкий перебіг коронавірусу може призвести інколи до небезпечної пневмонії.
Тільки лабораторні аналізи зможуть виявити чи заразилися ви вірусом корони, чи тільки маєте вірусну інфекцію чи, можливо грип.

3. Наскільки небезпечний вірус корони?
Наскільки небезпечний вірус поки ще незрозуміло. Відомо лише, що померло 2-4% інфікованих людей. Однак поки що смерть в основному сталася у людей похилого віку, раніше хворих чи людей з імунодефіцитом. У здорових людей коронавірус може мати легкий перебіг.

4. Як я можу захистити себе від зараження?
Досі незрозуміло, як саме вірус передається від людини до людини. Тому важливо дотримуватися загальних гігієнічних заходів. Щоб убезпечити себе, слід регулярно та ретельно мити руки. Також важливо уникати контакту з хворими людьми.

About Author