2 лютого по усіх куточках землі святкували початок відродження природи та пробудження весни. Десь святкують Громниці, десь День бабака чи Імболк. Проте кожне із свят наповнене теплими обіймами весняного сонця.
Слов’янські громниці
Слов’янські громниці – це народне свято, що відзначається 2 лютого і присвячене Громовнику (Перуну), який посилав на землю цілющі перші дощі.
Було прийнято палити свічки, які наділялися силою очищення від сил зла, а вода вважалася особливо цілющою, здатною до відродження.
Імболк
2 лютого, приблизно посередині між зимовим сонцестоянням і весняним рівноденням, святкують Імболк. Покровителькою цього дня вважається кельтська богиня Бригіта, що відповідає за родючість і домашню худобу.
Слово “Імболк” в перекладі означає “в молоці”. символами свята були молоко, насіння і білі квіти. Його традиційно відзначають в колі сім’ї. За традицією на Імболк старші члени родини розповідають молодшим перекази, легенди та казки.
Це світлий день, коли сильна надія і віра у все добре – так само, як і зимове сонцестояння. Слід згадати про те, по чому нудьгує ваша душа. Сучасна людина в щоденних турботах, в прагненні побудувати кар’єру часто забуває про своїх справжніх бажаннях. Напишіть список тих приємних занять, яким ви хочете присвячувати частину свого часу.
Candlemas Day
У Англії це звучить як Candlemas Day, від слова “candle” – що значить свічка. Тому в цей день прийнято запалювати свічки. Покровителем свята в католицтві стала свята Бригіта. Вважається, що саме вона приймала пологи у Діви Марії.
День Бабака
День Бабака відзначається 2 лютого в США і Канаді з 1886 року. Вона йде корінням в Древній Рим, де 2 лютого святкували День їжака. За їжаком стежили аналогічно тому, як в наші дні за бабаком.
За поведінкою бабака передбачають погоду. У сонячну погоду він бачить свою тінь, лякається і ховається назад у нірку. Це означає, що очікується ще 6 тижнів зими. Якщо ж погода похмура, то ніщо не лякає звірка. В цьому випадку весна настане дуже скоро.