Центр громадського здоров’я України нагадує, що специфічного лікування та вакцини від COVID-19 наразі не існує. Також, домашнє лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.
Госпіталізація показана хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19, якщо:
- перебіг хвороби середньої тяжкості або тяжкий (ознаки пневмонії та/або дихальної недостатності за наявності рентгенологічно підтвердженої пневмонії);
- наявні клініко-інструментальні дані гострого респіраторного дистрес-синдрому;
- наявні клініко-лабораторні дані сепсису та/або септичного шоку;
- наявні клініко-лабораторні дані органної/системної недостатності, крім дихальної;
- пацієнт, незалежно від тяжкості стану, належить до групи ризику розвитку ускладнень: цукровий діабет, хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, тяжкі алергічні хвороби, онкологічні захворювання тощо;
- у пацієнта, незалежно від тяжкості стану, відзначається підвищення температури вище 38 °С, що погано піддається корекції.
Пацієнтам із тяжким перебігом підтвердженої COVID-19 забезпечується моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів.
Зазначаємо, що ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому медпрацівникам рекомендовано особливо активно спостерігати за хворими саме в цей період.
Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України у соцмережі Facebook та moz.gov.ua.