Вт. Жов 19th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Апеляцій щодо відновлення заборони на прайди у Рівному не буде

Рівненська міськрада не оскаржуватиме рішення суду, яким скасовано заборону проведення заходів ЛГБТ-спільноти, прийняту рівненськими міськими депутатами.

Я тоді не був на сесії і дуже шкодую, бо якби був – точно це питання не виносив би. Рада не могла не програти це питання, бо по законодавству України міська рада не може приймати таких рішень. Це може робити лише суд, – прокоментував ситуацію очільник Рівного.

Нагадаємо, 24 грудня 2019 року Рівненська міськрада прийняла рішення “заборонити на території міста Рівне пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “фестивалів квір-культури” тощо, що проходять в місцях масового дозвілля сімей з дітьми”, адже вони нібито загрожують “інституту сім’ї, як складовій стратегії національної безпеки України”.

У січні 2020-го киянин Дмитро Деркач подав позов проти міськради РІвного за це рішення. Він заявив, що стосунку до ЛГБТ-руху не має, але готовий публічно виступити на захист їх прав на мирне зібрання. 5 червня Рівненська міська рада програла суд першої інстанції щодо заборони ЛГБТ-маршів.

До слова, у Рівному до цього часу не відбулось жодного заходу ЛГБТ-спільноти, натомість щороку (крім 2020-го з причин пандемії коронавірусу) проходили марші за традиційні сімейні цінності.

Про це інформує suspilne.media.