Вт. Жов 19th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Чого не договорили щодо обшуків НАБУ та СБУ у Володимирецькому райсуді

12 лютого у приміщенні Володимирецького районного суду правоохоронні органи провели ряд обшуків. Суддя Олена Іванків коментує обшуки виданню Володимирець.city. Та не все так однозначно.

Повідомляється, що 13 лютого рішенням Вищої ради правосуддя було звільнено суддю Віталія Поровського. Попередньо він подав заяву про відставку. Це сталося на наступний після обшуків день.

– 12 лютого 2020 року працівники НАБУ та СБУ дійсно провели обшуки в приміщеннях Володимирецького районного суду, – говорить суддя Іванків.

Йдеться про обшуки у службових кабінетах двох Володимирецьких суддів. Спільно проводили обшуки співробітники НАБУ та СБУ – в рамках кримінального провадження, яке розслідує САП. Спеціалізована антикорупційна прокуратура зайнялася розслідуванням на підставі рішення слідчого судді ВАКС (Вищий антикорсуд).

Суддя Іванків повідомила, що вилучення судових справ, інших документів чи комп’ютерної техніки в ході обшуків не було.

Проте детективам НАБУ передали копії матеріалів щодо однієї із справ, що знаходяться на розгляді у Володимирецькому районному суді. Йдеться про справу щодо скасування арешту майна. Крім того в НАБУ передано матеріали щодо притягнення певної особи до адмінвідповідальності.

Наразі триває досудове розслідування, тому в суду більш докладної інформації поки немає. За словами Іванків, слідчі дії співробітників Національного антикорупційного бюро та Служби безпеки України на роботу суду не вплинули. Розгляд справ продовжується у штатному режимі.

Чи пов’язані обшуки з відставкою судді Поровського та вимаганням у Володимирецькому суді?

Четверта влада з’ясувала, де відбулися обшуки і як давно вони планувалися. Зокрема слідчі дії проводилися в кабінетах двох суддів – Віталія Поровського та голови суду Леоніда Закревського. Імена цих суддів Олена Іванків тактовно не вказувала в коментарі Володимиреь.сіті.

До того ж, за даними “Четвертої влади”, правоохоронцям про вимагання хабара у суді ще в грудні минулого року повідомив місцевий мешканець. Джерело інформації видання не розголошує.

Повідомляється, що судді нібито вимагали 10 000 грн хабара при розгляді згаданої справі. Проте під час слідчих дій, як повідомляють журналісти з посиланням на власні джерела, правоохоронці дізналися і про інші подібні випадки.

Журналісти описали схему вимагання: гроші колеги отримували частинами – один із суддів нібито озвучував суму, вказуючи, яку частку потрібно передати іншому.

Слід зауважити, що повідомлялося також про обшуки вдома у судді Закревського і одного із місцевих адвокатів. “Четверта влада” пише, що за поки що непідтвердженою інформацією, вдома у одного із суддів знайшли “мічені” куп’юри.

Наразі ж НАБУ та Володимирецький райсуд не надали вичерпної інформації щодо причини обшуків. Разом з тим суддя Іванків зауважує, що зв’язок відставки судді Поровського з обшуками НАБУ та СБУ ґрунтуються виключно на чутках.

Хоча, зазначає суддя, події і співпали в часі, жодних підстав їх пов’язувати немає. Суддя висловила бажання припинити поширення необґрунтованих чуток, оскільки питання відставки Поровського до порядку денного ВРП було включено вже давно.