Пн. Гру 11th, 2023

Спецкор

Головні новини України

Чим сезонна алергія відрізняється від COVID-19?

З початком весняного цвітіння в багатьох людей проявляється алергія на пилок рослин, відомий як поліноз. Її симптомами є нежить, свербіж очей, гортані тощо. Тому алергію легко переплутати з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) чи COVID-19.

Двома ключовими відмінностями сезонної алергії є відсутність підвищення температури та усунення симптомів протиалергійними засобами.

Якщо у людини поліноз, вона має уникати контактів зі специфічними алергенами і проконсультуватися з лікарем щодо протигістамінних ліків та імунотерапії. Пандемія COVID-19 на це не впливає.

Водночас пам’ятаймо, що нова коронавірусна інфекція небезпечна передусім для літніх людей та осіб із хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, діабетом, онкологічними недугами та ін.

Тому дуже важливо дотримуватися правил профілактики, щоб не поширювати вірус:

  • Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. Після використання їх треба викинути у сміттєвий контейнер з кришкою. У разі відсутності серветок чхайте і кашляйте у згин ліктя.
  • Мийте чи обробляйте спиртовмісним дезінфектором руки до та після туалету, після вулиці, перед приготуванням їжі, після доторків до поверхонь загального користування: дверних ручок, вимикачів, кнопок у ліфтах тощо.
  • Мити руки потрібно теплою водою з милом 20–40 с. Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.
  • Після миття руки ліпше витерти одноразовим рушником або серветками, які потім треба викинути у сміттєвий контейнер.
  • Не виходьте надвір без нагальної потреби, а якщо вийшли, уникайте громадських місць і дотримуйтеся відстані щодо інших людей не менше 1,5–2 м.
  • Оберіть надійного постачальника продуктів, предметів особистої гігієни тощо, який доставлятиме ваше замовлення додому. Це допоможе рідше виходити у продуктові магазини чи аптеки.

У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря. Якщо ви не знаєте, до кого звернутися, телефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я України для консультації щодо нової коронавірусної інфекції: 0-800-505-840.

Також діагноз “коронавірусна інфекція” може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України у соцмережі Facebook.

About Author