Пт. Лип 23rd, 2021

Спецкор

Головні новини України

Давид Ніколаєв під вартою за організацію вбивства рівненського активіста

Давида Ніколаєва, якому оголосили підозру в організації замаху на вбивство Володимира Кубюка, на 2 місяці відправили до СІЗО. Рішення про це прийняв Шевченківський райсуд Києва.

Зміст:
Інсценування вбивства СБУ та мотиви замовлення
Імовірний замовник Давид Ніколаєв
Дружина-“правозахисниця” Любов Українчук

Напередодні Ніколаєва було заарештовано під час зустрічі з ймовірно найнятим ним кілером. Виконавець, як повідомляють різні джерела, “звітувався” щодо виконання замовлення. Кілер мав убити відомого на Рівненщині та Житомирщині громадського активіста.

Інсценування вбивства СБУ та мотиви замовлення

За попередньою інформацією, замовник найняв вбивцю, щоб безперешкодно збагачуватися за рахунок незаконної діяльності. Йдеться про організацію замаху на Володимира Кубюка, відомого також під псевдо “Кубік”.

Упродовж кількох років рівненський активіст постійно виступав проти нелегального видобутку бурштину та незаконної вирубки лісу. Це, як стверджують джерела, стало основним мотивом злочину:

Оперативники Головного управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ отримали інформацію, що раніше судимий мешканець Рівного підшукує через кримінальні кола виконавця для здійснення вбивства. Організатор злочину “замовив” місцевого активіста, який послідовно протидіяв схемам розкрадання державних природних ресурсів на території регіону, – повідомили в СБУ.

Проте плани замовника, якого пов’язують з кримінальними колами, зокрема “бурштиновою” та “лісовою” мафіями, пішли шкереберть. Вбивство Кубюка виявилося спецоперацією – “театральною” постановкою СБУ, проведеною задля його арешту. Співробітники Служби безпеки України, які спеціально прибули для цього зі столиці, інсценували вбивство.

Давид Ассирієць Ніколаєв

Схопили Ніколаєва при зустрічі з кілером – під час звіту та розрахунку. За інформацією джерела, в СБУ є докази, які зафіксували мотиви вбивства – незаконні видобуток бурштину та вирубка лісу. Зокрема повідомляється про те, що Ніколаєву “не дають мити бурштин красти дуб”.

Дружина Ніколаєва Любов Українчук у свою чергу стверджує, що доказів злочину або підготовки до нього у правоохоронців немає, а дії СБУ буде оскаржено.

Наразі ім’я виконавця, який співпрацював зі спецслужбами, та інші деталі операції не розголошуються, оскільки триває слідство.

Нагору

Імовірний замовник Давид Ніколаєв

Після арешту спецслужби провели обшуки вдома в імовірного замовника вбивства та його дружини Любові Українчук. Причиною арешту їхню участь в акції проти прийняття земельного закону та тиск влади на учасників АТО.

Ніколаєв з дружиною давно відомі в Рівному, як представники громадських, зокрема радикальних організацій.

Свого часу Ніколаєв давав інтерв’ю одному з місцевих видань як керівник Правого сектору Рівненщини. Тоді, взимку 2015 року, він конфліктував з відомим рівненським лікарем і активістом Романом Ковалем через внутрішні проблеми у тоді ще молодій організації. Вже тоді від обох лунали взаємні звинувачення у зв’язках з кримінальними колами, а також сірій та незаконній діяльності.

Фотоколаж видання “Прес-центр”: Давид Ніколаєв (зліва) та Роман Коваль (справа)

50-річний Ніколаєв на псевдо “Ассирієць” має вірменське коріння. До подій Євромайдану займався деревообробним бізнесом. Та на хвилі протестних акцій йому вдалося отримати вплив в праворадикальних колах та використати його у власних інтересах. Неодноразово був помічений в зоні проведення АТО/ООС.

Ніколаєва пов’язували з мародерством в АТО та незаконним видобутком бурштину. У квітні минулого року він програв у Верховному суді справу проти рівненської журналістки Інни Білецької. Ніколаєв через суд вимагав спростування її слів щодо себе.

Зокрема йдеться про коментар про зв’язок Ніколаєва з “напівкримінальними ситуаціями”, “роботою незаконних копачів бурштину” та “мародерством в АТО”. Даний коментар Білецька надала телефоном телеканалу “24” для телесюжету про захоплення готелю “Козацький” у Києві. Серед представників т.зв. “Революційних правих сил”, які захопили готель тоді був і сам Ніколаєв, і його дружина Любов Українчук:

Сюжет 24 каналу про захоплення готелю “Козацький”

Нагору

Дружина-“правозахисниця” Любов Українчук

Відома в Рівному також і дружина Ніколаєва, з якою вони спільно проживають та ведуть справи в громадсько-політичному житті Рівного та області. Любов Українчук на 10 років старша свого чоловіка, з 2011 року керує фермерським господарством “Полунична Магія”. У 2014 році вона увійшла до люстраційного комітету – громадської організації, яка мала б здійснювати діяльність з метою очищення влади. Проте організація виявилася мертвонародженою.

Любов Українчук з прапором “Революційних правих сил”

В медійному просторі Українчук запам’яталася також амбіційною заявою на початку 2019 року щодо наміру висунути власну кандидатуру на президентських виборах. Проте без грошової застави в 2,5 млн грн публікація у фейсбуку залишилася останньою згадкою жінки щодо такого наміру – ЦВК відмовило їй у реєстрації кандидатом через відсутність застави. Варто відзначити, що у своїй публікації Українчук представляється як (дослівно) “громадський діяч та правозахисник”.

Українчук разом з чоловіком та кількома іншими особами у листопаді 2016 року стали засновниками ГО “Правий сектор Захід”. При цьому варто зазначити, що у відкритих держреєстрах існує понад 90 записів про різного роду організації, в назві яких згадується “Правий сектор”. Зокрема в згаданому вище коментарі від 2015 року йдеться про іншу організацію “Правий сектор” (видання тоді не уточнило дану інформацію).

Нагору