Нд. Кві 21st, 2024

Спецкор

Головні новини України

ДБР відкрила справу проти нардепа, що викрив брата голови ОП Андрія Єрмака на корупції

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу проти нардепа від “Слуги народу” Гео Лероса на підставі звернення Андрія Єрмака.

Нагадаємо, кілька днів тому Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких брат очільника Офісу президента Денис Єрмак продає держпосади.

У бесідах на відео фігурують різні суми та посади, зокрема на Київській митниці, в Мінінфраструктури, Укрзалізниці, Національний комплекс “Експоцентр України” та ін., про що писала “Українська правда”.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура за заявою Лероса відкрила кримінальне провадження. Андрій Єрмак підтвердив, що на відео справді його брат Денис. Єрмак вирішив звернутися до СБУ та Держбюро розслідувань з вимогою знайти та притягнути до відповідальності автора запису. У свою чергу Гео Лерос подав заяву до НАБУ.

ДБР відреагувало на заяву Єрмака і відкрило справу за чотирма статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 2 ст. 190 – шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб;
  • ч. 2 ст. 344 – втручання у діяльність державного діяча, вчинене особою з використанням свого службового становища;
  • ч. 2 ст. 328 – розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки;
  • ч. 1 ст. 364 – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

Офіс генпрокурора, який нещодавно очолила Венедіктова, одразу вніс відомості до ЄРДР.

Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування за фактом поширення народним депутатом України відео за участю особи, схожої на брата голови Офісу Президента України, – повідомили в Офісі генерального прокурора.

Леросу наступного, в понеділок, 30 березня, зателефонували та викликали на допит до ДБР.

У результаті ДБР на мене, а не на корупціонерів, порушило кримінальну справу за 4 статтями, – написав Гео Лерос у Фейсбук, – Тобто те, що зафіксовано на плівках, не має значення, виявляється, що розкривати корупціонерів – розголошення держтаємниці.

Відомо, що журналісти-розслідувачі “Схем” також визначили особу, яку знімала відео – це Дмитро Олександрович Штанько. 39-річний харків’янин, родом із Харкова, закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ. Він володіє кількома компаніями, що працюють у фінансовій та аграрній сферах.

Слід зауважити, що Лерос був позаштатним радником Володимира Зеленського до звільнення у березні 2020 року. Самі ж зйомки опублікованих записів проводилися 20 серпня, 16 та 23 вересня і 3 жовтня 2019 року.

About Author