Вт. Жов 19th, 2021

Спецкор

Головні новини України

“Дія” дозволяє отримати статус безробітного

У п’ятницю, 24 квітня, уряд ухвалив рішення про реалізацію експериментального проєкту щодо реєстрації, перереєстрації безробітних та призначення виплати допомоги по безробіттю в електронній формі.

Відтепер на онлайн-порталі державних послуг “Дія” з’явилась нова електронна послуга з реєстрації та оформлення виплат допомоги по безробіттю. 

Щоб отримати статус безробітного через додаток “Дія” потрібно:

  • авторизуватись у кабінеті користувача на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID;
  • заповнити онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів (паспорт, документи про освіту, трудова книжка тощо);
  • отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття /або сповіщення про необхідність доопрацювання / або аргументована відмова.

На період карантину статус та призначення допомоги по безробіттю присвоюється першого ж дня після подання такої заяви, після завершення карантину буде змінено час розгляду заяви. 

До слова, станом на 24 квітня 2020 року, кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 426,4 тис. осіб, що на 113 тисяч більше, ніж на цю ж дату минулого року. Розпочинаючи з 12 березня в службі зайнятості зареєструвалися 120,8 тисячі безробітних.

Про це повідомляє Урядовий портал.