У лісах Житомирської та Київської областей триває ліквідація осередків пожежі, яка почалася в Чорнобильській зоні і поширюється уже майже три тижні.
На ліквідацію осередків загоряння у двох областях відправлено понад 2 тисячі людей, як повідомляють у ДСНС.
Повністю ліквідувати лісові пожежі, які виникли внаслідок підпалу, досі не вдалося.
Співробітники ДСНС України у вівторок, 21 квітня, продовжували гасити лісові пожежі у Житомирській та Київській областях. Відзначається, що ситуація поступово нормалізується.
Разом із тим постраждало уже декілька населених пунктів, горять будівлі, сільськогосподарські угіддя, в окремих випадках навіть розглядається необхідність евакуації.
Пожежі у Житомирській області
До ліквідації пожеж у Житомирській області на момент повідомлення було залучено 1069 людей та 155 одиниць техніки. Серед них – 176 людей особового складу Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також 41 одиниця техніки.
Серед рятувальників на ліквідації пожежі зокрема знаходяться рівненські з’єднання вогнеборців.
Пожежі у Чорнобильській зоні
Гасіння осередків займання в Чорнобильській зоні продовжується, на територіях Корогодського, Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.
Загроз об’єкту “Укриття”, сховищу радіоактивних відходів та іншим захисним об’єктам у зоні відчуження, як наголошують в ДСНС, наразі немає. Радіаційний фон у Києві та в області в нормі, як повідомили у відомстві.
Лісові пожежі у Київській області
На пожежах у Київській області станом на 21 квітня було залучено 1343 людини і 299 одиниць техніки, з яких – 1201 людина особового складу та 248 одиниць техніки ДСНС. Залучено також вертольоти та спеціалізовану техніку ЗСУ.
Реакція Уряду на Чорнобильські лісові пожежі
За словами заступника керівника МВС України Антона Геращенка, кабмін виділив 100 млн грн на гасіння пожеж у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Геращенко повідомив про це у понеділок, 21 квітня, в акаунті Facebook.
Витрати на гасіння лісових пожеж в Україні несе служба з надзвичайних ситуацій. А в разі нестачі коштів вони виділяються з резервного фонду Кабінету Міністрів України. Так, на гасіння пожеж у зоні ЧАЕС рішенням Кабміну було виділено 100 мільйонів гривень, – зазначив Антон Геращенко.
Чиновник зазначив, що крім іншого КМУ вивчає досвід сусідньої Білорусі у сфері розподілу витрат на ліквідацію лісових пожеж.