Експерти прогнозують світову економічну кризу

Опубліковано: 9 Березня 2020

Заступник виконавчого директора в МВФ від України Владислав Рашкован опублікував список причин, які можуть призвести до світової економічної кризи.

Раптом кого зацікавить – просто одночасний збіг декількох малоймовірних подій на одному часовому етапі, – пише Рашкован на своїй сторінці у Фейсбук.

Серед потенційних ознак наближення кризи у світовій економіці експерт перераховує декілька прикладів, зокрема прогноз падіння світового ВВП, згідно з повідомленням Європейського центрального банку, та “нафтову війну” ОПЕК проти Росії і, як результат, падіння світових цін на нафту до майже 30-річного мінімуму.

До слова, добування сланцевої нафти у США теж у цих умовах опинилася під загрозою.

Крім того, Рашкован стверджує, що зниження прибутковості 10-річних казначейських облігацій США, яка впала нижче 0,5% (історичний мінімум) та зростання вартості золота у світі також свідчать про ймовірні зрушення.

За словами експерта, Федеральна резервна система знизила ставку на 50 пунктів (bps). В той же час волатильність на американському ринку різко зросла, що співпало в часі з падінням біржових індексів у США, Європі та Азії.

Одна з причин імовірної кризи – зниження виробництва та міжнародної торгівлі, порушення економічних процесів, пов’язаних з поширенням коронавірусу.

Одним із тригерів, що вказують на появу т.зв. “чорного лебедя світової економіки, може служити дефолт в Лівані, яку експерт називає “недавньою Швейцарією Близького сходу”.

Всі ці обставини, які доволі небезпечно збіглися в часі, можуть свідчити, на думку Владислава Рашкована, про небезпеку для багатьох світових економік, яка насувається дуже стрімкими темпами.

Вдруг кого заинтересует – просто одновременное совпадение нескольких маловероятных событий на одном временном этапе……

Опубліковано Vladyslav Rashkovan Неділя, 8 березня 2020 р.

Андрій Логащук

Читати наступну статтю

Майже 15 мільйонів еко-податку сплатили на Рівненщині з початку року

Пн Бер 9 , 2020
За два місяці 2020 року платники податків області перерахували до бюджету 14,6 млн грн екологічного податку - це на 4,7 мільйона більше, ніж минулоріч
Майже 15 мільйонів еко-податку сплатили на Рівненщині з початку року