Пн. Січ 24th, 2022

Спецкор

Головні новини України

Іран пропонує Україні відмовитися від компенсації сім’ям загиблих у трощі літака

Україні пропонують підписати меморандуму про взаєморозуміння, який зобов’язує державу та сім’ї жертв рейсу, збитого над Тегераном, відмовитися від свого права на подальший розгляд справи через суд. Також Іран пропонує визнати збиття літака наслідком “людської помилки” і не відсуджувати компенсацію.

Виданню “Radio Farda” стало відомо, що Іран направив проект меморандуму про взаєморозуміння (МОВ) в український МЗС, згідно з яким Україна і сім’ї загиблих повинні визнати “людську помилку” в якості причини авіакатастрофи.

У зазначеному документі також передбачається, що Україна і сім’ї загиблих не повинні переслідувати Іран в кримінальному та судовому порядку в обмін на виплату компенсації Іраном і видачу вмісту бортового відеореєстратора після того, як він буде проаналізований.

Нагаємо, літак рейсу PS 752 “Тегеран – Київ” авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився 8 січня в Ірані. В результаті катастрофи загинули 176 осіб. На борту були громадяни 7 країн: Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини, Великобританії та України (2 пасажири і 9 членів екіпажу). 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ. Усю відповідальність за це взяв на себе Корпус вартових ісламської революції – військова гілка виконавчої влади Ірану.

Раніше Іран пропонував компенсацію сім’ям жертв катастрофи по 80 тисяч доларів. Водночас, канадські юристи подали позов проти Ірану від імені жертв збиття українського літака над Тегераном, вимагаючи 1,1 мільярда доларів компенсації.

У березні Іран погодився передати чорні скриньки з рейсу 752 в Україну чи Францію на аналіз. Такий крок привітали Канада та Україна. Згодом у квітні Іран зв’язувався із зацікавленими у розслідуванні країнами і запитував, коли вони можуть надіслати експертів, які допоможуть завантажити дані з чорних скриньок, проте наразі через пандемію коронавірусу подорожі неможливі.

Про це повідомляє Українська правда.