Вт. Кві 20th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Кабмін просить зупинити виплату премій топ-керівникам “Нафтогазу”

Кабінет міністрів звернувся до наглядової ради “Нафтогазу” з вимогою призупинити виплату премій топ-менеджменту за перемогу в Стокгольмі над “Газпромом”.

Як повідомляє LB.ua з посиланням на власні джерела, Кабмін направив наглядовій раді “Нафтогазу” відповідний лист. В ньому вказано, що уряд прагне вивчити трудові договори членів правління, а також проаналізувати на коректність виплату премій керівництву компанії.

Нагадаємо, в 2018 році наглядова рада “Нафтогазу” прийняла рішення про передачу 1% від суми виграшу в арбітражній справі на премії топ-керівникам. Сума компенсацій, яку мав отримати “Нафтогаз” склал 4,6 млрд дол. США, відповідно сума преміювання склала 46 млн дол.

Відразу після рішення суду виплатили частину премій – 20,7 млн ​​дол., тобто більше ніж пів мільярда гривень. Ця сума входить до 1% від загальної суми виграшу, яку у 2017 році вказав “Нафтогаз” у річному звіті.

Понад 20 млн дол. розподілили між 41 співробітником компанії. Серед премійованих були особи, які напряму або опосередковано сприяли досягненню позитивного результату в Стокгольмському арбітражі. Найбільше, майже 8 млн доларів, отримав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв отримав $ 7,9 млн, а комерційний директор компанії Юрій Вітренко – $ 6 млн.

Коболєв перевів свою премію мамі в США.
Решта премії повинні були виплатити після стягнення з “Газпрому” залишків виграшу. Тоді він становив 2,6 млрд доларів.

Гроші вдалося отримати тільки в кінці 2019 року. За рахунок штрафних санкцій сума зросла до 2,9 млрд доларів, відповідно топ-менеджери отримають близько 29 млн доларів (близько 700 млн гривень).