Пт. Лип 19th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Кількість жертв вибуху на Позняках зросла

Кількість жертв вибуху на Позняках зросла

Рятувальники виявила тіла ще двох загиблих внаслідок вибуху у житловому будинку на Позняках.

У понеділок пізно увечері про тіло ще одного загиблого повідомив мер Києва Віталій Кличко у Facebook, пише bbc.com.

Вночі рятувальники виявили ще одну жертву.

Cтаном на 3:30 23 червня підрозділами ДСНС знайдено тіло загиблого чоловіка, 1976 року народження, якого опізнав сусід, – повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Таким чином жертвами вибуху стали п’ять людей. За даними ДСНС, це дві жінки 1943 та 1974 років народження, та троє чоловіків 1967, 1976 та 1991 років народження.

П’ятеро мешканців отримали травми.

Як повідомила пресслужба “Укрзалізниці”, серед загиблих – двоє залізничників та двоє членів їхніх родин.

Окрім того, у напівзруйнованому будинку в 11 квартирах проживають 40 залізників, які працюють на локомотивних депо станцій Київ-Пасажирський та Дарниця.

Компанія обіцяє надати їм фінансову допомогу та компенсувати оренду житла.

Основною версією вибуху в багатоквартирному будинку поліція називає газову суміш. Про це у понеділок вдень розповіли у пресслужбі поліції Києва.

Ще тривають експертизи, але попередньою версією назвали саме газ. Експрес тести показали, що вибухівки там не було, – розповіли там.

Вибух стався в неділю зранку, 21 червня, в житловому будинку на вулиці Соломії Крушельницької, 1/5.

Вибухова хвиля зруйнувала п’ять поверхів одного під’їзду. Пошкоджені 40 квартир під’їзду, де живе 125 людей.

Поліція відкрила провадження та провела обшуки в газорозподільній компанії та комунальних службах, які обслуговували будинок.

Через загрозу обвалу конструкцій та обмежений простір рятувальники часто працюють вручну.

Що могло вибухнути?

Для вибуху такої потужної сили у квартирі певний час мав збиратися газ, розповідає інженер по постачанню газу Павло Кундіренко.

За його словами, найчастіше до такого призводять невимкнені або несправні побутові прилади: газова плита, духовка чи газова колонка для підігріву води.

Щоб виник вибух, потрібно мало: закрите приміщення, де закриті вікна і двері, газ накопичується, хтось заходить, включає світло, з’являється іскра, все вибухає, – розповідає експерт.

Газ може накопичуватися і в кухні, і в коридорі. Газова суміш такожможе переходити вентиляційними каналами.

Якщо газ виходить, наприклад, з плити, то за дві години може назбиратися така кількість, щоб вистачило на вибух, зазначає пан Кундіренко.

Проте система газопостачання у будинках має кілька ступенів захисту. Це газорозподільчі пункти, де знижується тиск газу. Вже у квартиру подається газ з низьким тиском.

До вибуху могло призвести і те, що газ середнього тиску потрапив у мережу низького тиску. Але таку версію експерт вважає малоймовірною.

Зазвичай, там стоять запобіжники, й потрібно, щоб вийшла велика кількість газу.

About Author