Пт. Лис 22nd, 2024

Спецкор

Головні новини України

Лікуймося голосами предків з етно-рок гуртом “Суренж”

Черпати силу у карантинні дні, віддалік Сонця і Землі можна з ресурсних артпроєктів, яким є “Суренж”. Днями митці випустили однойменний кліп.

Ніколи не думала, що так звучатиму!!!)
Короче кажучи, Nataliya Smikhovska втягнула мене в одну авантюру, за що я їй безмежно вдячна, – познайомила мене із Dmytro Kirichok, який зробив з нашого з Михаил Дробина і Artem Avrusevych “Суренжу” мистецький тріп. Вони там з Наталкою пошепталися, мене з хлопцями записали і відправили “геть з очей”. Я оторопіла, коли почула ТАКУ версію цієї речі!!!
А одна, як і я, спудейка “Острозької академії” Вікторія Видиборець порилася у всіх моїх відео з ютюба, добавила трохи друїдства і вогню (в прямому значенні цього слова!) і створила таку собі “домашньо-карантинну” версію кліпу-тріпу)) За що я їй теж безмежно вдячна!
І вам усім безмежно вдячна за те, що ви зі мною!))
– пише про появу кліпу “Суренж” Ірина Баковецька на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Етно-рок проєкт “Суренж”:
Ірина Баковецька-Рачковська, Михайло Дробін та Артем Аврусевич

Про Суренж, волхвів і сучасні тенденції українського мистецтва виданню “Спецкор Інфо” розповіла берегиня етно-рок гурту “Суренж” та голова РО НСПУ, Ірина Баковецька-Рачковська.

Книга “Велич Дулібії Рось. Суренж. (Таємниці Волинської землі)” є Вашою улюбленою. Вірш “Суренж” та однойменна пісня просякнуті древньою енергією та міццю наших пращурів. Чим так захопило Вас це древнє величне місто?

Для себе багато досліджувала і продовжую відкривати язичницьку культуру Полісся. Насправді, це не просто релігійна обрядовість, це пласт культури, в якому поєднуються символи, колективна підсвідомість (хай не ображається Юнг) і ряд психологічних аспектів. Все це передалося нам генетично. Я матеріально відчуваю зв’язок зі своїми предками, тому, не важливо чи Суренж є міфом чи ні – ця земля є моїм енергетичним ареалом.

Енергія Вогню та енергія Сонця, медитативні ритми та мелодійні наспіви. Такий ресурсний кліп з’явився саме у час пандемії коронавірусу. Усе так чи інакше невипадково і світ рухає “ефект метелика”. Ви вірите у зцілюючу силу музики?

Етноспів – це і є мантри! Вібрація звуку – голосового (як організму), звукового (непереривна мелодія) і словесна (заклинальна) – усе це є комплексом, який реально може рухати всесвіт, не кажучи вже про людське начало. Просто диво – рушійна сила всього в тобі! Лікуймося голосами предків!

Молодіжний склад тріо та сучасна тріп-версія пісні є досить привабливим форматом для молоді. Такий формат є своєрідною візією українського духу для нового покоління?

Етно-рок, як і все традиційне українське, сьогодні в тренді. В Україні багато гуртів, які працюють в такому музичному стилі. Але моя родзинка в і ншому – я співаю поезію, я продукую літературу крізь призму музики, а не навпаки! Молодь в захопленні! Мою літературу люблять і інтелігенція, і движушники!

Дихати революцією,що це значить для Вас?

Текст писався у 2016 році. Тоді я дізналася про Суренж, проводила паралелі становлення сучасної української цивілізації і тодішньої, прадавньої. Подумалося, якщо горіли шини, то й “дубові колеса тліли…, їли людей шакали”. Але варто радіти тим змінам, що ведуть до власного національного становлення, тому не затуляймо рецептори і дихаймо революціями!

Цей кліп став справжнім подарунком для українців, що перебувають на #культурному карантині. На що ще варто очікувати поціновувачам українського сучасного артпростору?

В процесі робота над репертуаром повноцінного концерту нашого творчого складу. Написалося кілька нових речей, але спілкуємося із хлопцями дистанційно. Поки що така новина – оголошуємо себе гуртом “СУРЕНЖ”. До речі, це не наша ідея, а всіх, хто чує наш твір “Суренж”.

Інтерв’ю провела журналістка “Спецкор Інфо” Берислава Сова. Усі світлини з власного архіву Ірини Баковецької-Рачковської.

About Author