Сб. Чер 6th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Момент істини: Верховна Рада голосує за “антиколомойський” закон

Момент істини: Верховна Рада голосує за "антиколомойський" закон

Сьогодні, 13 травня, парламент України голосуватиме в другому читанні так званий “антиколомойський” закон щодо відчуження банків.

Про це зокрема пише Центр Протидії Корупції у мережі Фейсбук.

Сьогодні – момент істини. Верховна Рада візьметься за антиколомойський законопроект в другому читанні. Ухвалення закону критично необхідне для отримання допомоги західних партнерів. Позаду – кілька місяців саботажу з боку слуг Коломойського, розгляд комітетом понад 16 000 правок. Сьогодні – ключове голосування, – повідомляє ЦПК.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада проголосувала антиколомойський закон в першому читанні лише з другої спроби. У пропрезидентської монобільшості не назбиралося необхідної кількості голосів “за”, проте закон підтримали фракції ЄС, Голосу, група Довіра та позафракційні депутати.

Після прийняття закону в першому читанні група Коломойського у ВР намагалася саботувати його швидке остаточне прийняття. Зокрема депутати з групи впливу українського олігарха запропонували до закону понад 16 тисяч правок – більше, ніж кількість слів у його тексті. Для того, щоб обійти регламентні обмеження у Верховній Раді навіть прийняли спеціальний закон, який дозволив пришвидшити розгляд правок у парламентських комітетах.

У разі остаточного затвердження закону Ігор Коломойський, колишній власник націоналізованого ПриватБанку, практично втратить можливість повернути у його власність чи отримати від держави відшкодування.