Майстер-класи, тренінги, ігри, а головне – спілкування. На Рівненщині стартував проєкт “Бібліотека – інклюзивний простір для молоді”.
Така ініціатива належить ГО “Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації” та обласній універсальній науковій бібліотеці, які подали проєкт на конкурс в Рівненську ОДА та отримали необхідне фінансування.
– Завданням такого проєкту є формування інклюзивного простору на базі публічної бібліотеки, аби забезпечити соціальну взаємодію дітей, молоді з різних соціальних груп, їхню спільну діяльність та творчу реалізацію. Сьогодні ми проводимо перше ознайомче заняття з дітьми, – розповідає автор проекту Михайло Боболович.
На проєкт спрямували понад 23 тисяч гривень. Заняття будуть проводитися кожного понеділка та четверга об 11 годині протягом року в обласній універсальній науковій бібліотеці.
– З дітьми займаємось розвитком як загальним, так і спрямованим безпосередньо на відновлення мовлення та сприймання слуху. Разом із іншими волонтерами організовуватимемо різні рухливі вправи, арт-терапевтичні заняття, малювання та майтер-класи. Будемо раді бачити усіх охочих, – зазначає волонтерка Катерина Зарічнюк.
Упродовж року планується також провести й тематичні тренінги для батьків, котрі виховують дітей з інвалідністю: мистецькі та технологічні майстер-класи, практичні заняття з оволодіння гаджетами з програмами екранного доступу для незрячих і слабозорих, вебконференції з питань правової освіти молоді та дітей, культурні та розважальні події, а також фотоконкурс.
– Сьогодні ми працюємо з дітками із Спілки інвалідів з дитинства “Передзвін”. Але до нас можуть приєднатися й усі охочі. Тут молодь не лише буде навчатися на майстер-класах, але й буде здобувати найбільшу потребу – спілкування. Вони знайомляться та вчаться товаришувати, адже головне завдання таких занять – соціалізувати дітей, – розповідає директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Ярощук.