Нд. Чер 23rd, 2024

Спецкор

Головні новини України

Про архітектора Любомирських розповіли у Острозький академії

У Національному університеті “Острозька академія” професор НУВГП, Петро Ричков презентував монографію “Архітектор Ян Якуб Бургіньйон. Творча спадщина”. Праця присвячена доробку архітектора князів Любомирських.

Віднайдена професором у Санкт-Петербурзі мапа Рівного дала початок дослідженням мистецької спадщини архітектора Яна Якуба Бургіньйона. 

Бургіньйон залишив таку спадщину,  яка допомагає зараз нам ідентифікуватися в просторі. Досліджувати історію архітектури – це відкривати культуру минулого, та знання того, що було до нас. Ця дослідницька праця може стати своєрідним містком від сучасників для майбутніх поціновувачів мистецтва архітектури, – розповів автор монографії Петро Ричков. 

Архітектор був автором унікального картографічного і мистецького документу «План замку, садів, парку та частини міста Ровно», який включає відтворення більшої частини міста. Він створив 19 унікальних акварельних малюнків, що зображають різноманітні сюжети архітектурно-ландшафтного благоустрою резиденційного середовища.

До слова, основі плану Яна Бургіньйона, під керівництвом Пичкова Ричкова у 1989 році виготовили макетну реконструкцію “Місто Рівне в кінці XVIII ст.”, що нині розміщена у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Про це повідомляє пресслужба Національного університету “Острозька академія”.

About Author