Нд. Кві 21st, 2024

Спецкор

Головні новини України

РОЗВІДНИКИ ЗАМОВЛЯТЬ РЕМОНТ БУДІВЛІ В КИЄВІ ФІГУРАНТУ СПРАВИ ПРО ПРИВЛАСНЕННЯ ГРОШЕЙ ЗСУ

Розвідники замовлять ремонт будівлі в Києві фігуранту справи про привласнення грошей ЗСУ

Служба зовнішньої розвідки України планує замовити ремонт будівлі у Києві за 5,5 мільйона гривень компанії «Абажур». За версією поліцейських, представники цієї фірми раніше привласнювали гроші на ремонтних роботах для Збройних сил України.

Як довідалося «Слідство.Інфо», повідомлення про намір укласти договір із цією фірмою розвідники опублікували 23 жовтня на порталі публічних закупівель Prozorro.

Відповідно до оголошення, фірма повинна завершити капітальний ремонт службово-технічної будівлі спецпризначення, яка знаходиться на 19 кілометрі Житомирського шосе у Києві, до липня наступного року.

При цьому, компанія «Абажур» фігурує в розслідуванні поліції щодо привласнення грошей, передбачених на ремонтні роботи для Збройних сил України. За версією слідчих, це відбувалось у 2015-2017 роках. Зокрема, під час виконання робіт на суму майже 17 мільйонів гривень фірма нібито вивела понад 2 мільйони гривень на фіктивні компанії.

Як свідчить ухвала Деснянського райсуду Києва від 5 лютого 2019 року, на замовлення слідчих експерт провів будівельно-технічну експертизу. За даними цієї експертизи, частину робіт «Абажур» виконала не повністю та з порушенням будівельних норм і кошторису.

Єдиним конкурентом компанії «Абажур» на торгах була фірма «Сіті Білдінг Констракшн» зі статутним капіталом в одну тисячу гривень, яку заснували 8 місяців тому. Вона запропонувала меншу від «Абажуру» ціну, проте тендерний комітет відхилив її пропозицію як таку, що не відповідає вимогам закупівлі.

Як ми з’ясували, загалом «Абажур» уклала зі Службою зовнішньої розвідки України договорів на понад 13 мільйонів гривень.

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що фінансове управління Генерального штабу Збройних сил України планує закупити 80 подарункових ручок Parker на 308 тисяч гривень. Усі вони із позолотою.

About Author