Пт. Лют 23rd, 2024

Спецкор

Головні новини України

“Санжарський стид” за битву під Полтавою

До вчорашнього дня про Нові Санжари знали тільки мешканці Нових Санжар та їхні друзі і родичі, а сьогодні про них знає весь світ. Навіть у The New York Times писали про Нові Санжари.

Що ж відбувається зараз в Нових Санжарах – се приклад антигуманності та антигідності, антигероїчності. Абсолютно протилежність того за що ми боролися. Ми не за своїх, як інші країни в таких випадках демонстрували, забираючи та поселяючи своїх громадян з Китаю. Се духовна поразка.
Бо ми мали б бути “Брат за брата, свій за свого”, як було на Майдані, а не “Моя хата скраю”, як відбувається зараз у нас. Такі невтішні трансформації. Не проти того боремось. Доречніше було б вмикати здоровий глузд та не сіяти паніки. І в сей день віддати належну шану Героям Небесної Сотні, чого ніколи новосанжарці в такій приголомшливій кількості не робили, як вони протестують зараз на порожньому місці.
– пише відома блогерка та жителька Нових Санжар, Роза Туманова на своїй сторінці у Facebook.

Тепер з’явився вислів “санжарський стид” – він описує поведінку великої групи людей, за яку дуже соромно.

За медичною допомогою внаслідок “битви під Полтавою” звернулися 9 поліцейських. один з яких у важкому стані. Також один з протестувальників намагався автомобілем здійснити наїзд на правоохоронців.

Associated Press подали слова Володимира Зеленського про те, що цього дня українці показали світові “далеко не найкращий бік нашого характеру”.

Ми Європа епохи середньовіччя. – сказав Володимир Зеленський про битву під Полтавою.

До речі, у Гондурасі також був випадок непримиренності до людей з Уханю. До міста Тегусігальпи прибула туристка з Тайваню, яка була госпіталізована з підозрою на коронавірус. Тоді іспаномовні американські ЗМІ, як-то El Universals, повідомили про стихійні одиночні пікети під шпиталем.

Латиноамериканських ЗМІ рясніли “палаючими” заголовками:

  • “Місцеві закидали приїжджих камінням” (аргентинська Eldia),
  • “Панамський студент (один з евакуйованих) пережив момент терору в Україні” (панамська Midiario),
  • “Українці кидали каміння в евакуйованих з Китаю від коронавірусу, серед яких – домініканці” (місцевий сайт Hoy),
  • “Спроба України помістити в карантин понад 70 евакуйованих, серед яких 8 аргентинців, перетворилася на справжній хаос, що супроводжувався ескалацією насилля” (аргентинська газета La Nacion)

Про не усі українці заражені синдромом “санжарського стиду”. Місцеві переселенці з окупованих територій передали українцям, що перебувають на карантині у Нових Санжарах фрукти та солодощі. Їх теж колись звинувачували, що війна через них.

У матеріалі використані дані з інтернет-видання “Полтавщина” та новинних ресурсів nv.ua та pravda.com.ua.

.

About Author