Пт. Лют 26th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Сейм Польщі вирішить чи зможуть поляки голосувати поштою

Вчора ввечері, 5 травня, Верхня палата парламенту Польщі відхилила зміни до виборчого законодавства. 50 сенаторів не підтримали проведення голосування на президентських виборах поштою. Зараз остаточне рішення буде за Сеймом Польщі.

Якщо абсолютна більшість Сейму підтримає цей законопроєкт, тоді вони зможуть обійти рішення Сенату. І поштове голосування усе ж відбудеться. Попередньо нижня палата має розглянути дискусійний закон вже у четвер, тобто 7 травня.

До слова, на початку квітня на знак протесту проти голосування на виборах поштою у відставку подав польський віцепрем’єр Ярослав Говін.

Нагадаємо, що президентські вибори в Польщі мали б відбутися 10 травня. Проте Центральна виборча комісія Польщі заявила 5 травня, що провести вибори 10 травня неможливо з юридичних і організаційних причин. Проте, якщо “поштове голосування” все ж буде ухвалено, то дату виборів ймовірніше перенесуть на кінець травня.

Польські політичні оглядачі зазначають, що правляча партія домагається проведення виборів через побоювання, що її кандидат, чинний президент Анджей Дуда, втратить підтримку виборців через економічні збитки у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Про це повідомляє dw.com.