Пн. Січ 24th, 2022

Спецкор

Головні новини України

Швейцарці виготовлятимуть вакцину від коронавірусу в жовтні

В лабораторії Мартіна Бахмана Інституту імунології Бернського університету заявили, що розробили ефективну RBD-вакцину від SARS-CoV-2.

Вакцину проти коронавірусу в Швейцарії зможуть виробляти вже у жовтні. Лабораторія Мартіна Бахмана, який очолює Інститут імунології Бернського університету, нібито розробила відповідну вакцину. Наразі тривають перемовини з профільним органом нагляду та сертифікації лікарських препаратів.

Професор Д-р Мартін Фабіан Бахман
Професор Д-р Мартін Фабіан Бахман (фото із сайту rbb-online.de)

Про це повідомляє видання Ліга.нет з посиланням на Swissinfo.ch.

За словами Бахмана, створена його групою вакцина як подразник імунної системи використовує рецептор – зв’язуючий домен (RBD). Саме цією частиною поверхні вірус приєднується до рецепторів на мембрані клітин людського організму, які атакує, що й дозволяє вірусу проникати до клітин. Вакцину підсилює епітоп токсину стовбняку – частина молекули подразника-антигену, на яку реагує імунітет. Це дозволяє, як стверджують науковці, посилити активацію Т-лімфоцитів імунної пам’яті.

У Бахмана також стверджують, що їхній антиген не зможе інфікувати людину.

Про розробку прототипу вакцини в лабораторія стало відомо ще в лютому, відразу після розшифрування геному SARS-CoV-2. До середини осені планують успішно провести клінічні тести, після чого почнеться вакцинація громадян, що входять до групи ризику.

У Swissmedic, органі, який має погодити виробництво вакцини, заявили, що знають про успіхи Бахмана, відомого також в якості професора імунології в Дженнеровському інституті Оксфорду. Чиновники відзначили, що жовтень – доволі оптимістичний термін, проте його вважають правдоподібним.

На думку Бахмана, наразі важливо, чи можливо достатньо довго стримувати пандемію, доки ефективна вакцина не стала доступною.

Без вакцини, ймовірно, цей процес затягнеться на рік. Проте це також означає, що 60-70% населення зазнають дії вірусу, – говорить Мартін Бахман.