Власники ТОВ “Кроноспан УА”, яке зводить завод поблизу Рівного, подали до суду, щоб “захистити ділову репутацію”, на мешканця Городка – активного противника будівництва.
От вам і європейський інвестор Kronospan Horodok!!! Услід за «Екоклуб» подав позов проти мене, учасника АТО. Теж вимагає 150 тисяч гривень за захист ділової репутації та розповсюдження неправдивої інформації, – пише Андрій Овсійчук, один з лідерів ініціативної групи “Рівненщин без Кроноспану” на однойменній сторінці у Фейсбук.
Нагадаємо, від ЕкоКлубу власники заводу також через суд вимагають компенсації моральних збитків та завданої репутаційної шкоди. Приводом до позову стала публікація звіту ОВД (оцінки впливу на довкілля), в якому вказано інформацію про шкідливі викиди підприємство та потенційну загрозу довкіллю ще незбудованого заводу. У звіті зокрема йшлося про загрозливо велику викиди формальдегіду.
За словами Андрія Овсійчука, позов проти нього було подано ще 17 лютого. Але підготовче засідання, на його думку, провели “по-тихому”, тому він лише зараз отримав відповідну ухвалу суду, яка свідчить про початок розгляду справи.
Спочатку мене хотіли купити, потім залякували, а тепер вирішили як екологів затягати по судах. Такий позов, мене, як захисника Савур Могили на Донбасі, лише стимулює боротися далі, – додає мешканець Городка, ветеран АТО Андрій Овсійчук, що мимоволі став одним із найупізнаваніших громадських активістів на Рівненщині.
До опублікованого посту активіст зокрема прикріпив фото судової ухвали:
Опубліковано Андрієм Овсійчуком Четвер, 23 квітня 2020 р.
Опубліковано Андрієм Овсійчуком Четвер, 23 квітня 2020 р.
Згідно із текстом судової ухвали Рівненського міського суду, позов подано не лише до Андрія Овсійчука, а й до ТОВ РА “Фрезія” – місцевої фірми, що займається зовнішньою рекламою. Саме на білбордах “Фрезії” в місті Рівне було розміщено рекламу із закликами зупинити екологічно небезпечне будівництво.
Нагадаємо, згідно зі словами головою Рівненської обласної державної адміністрації Віталія Коваля, у завод Кроноспан, який має виготовляти деревостружкові та OSB-плити, планується залучення інвестицій обсягом у 200 млн євро. Створення заводу також передбачає створення близько двох тисяч робочих місць. Старт будівництва заводу викликав обурення у місцевих мешканців, які переймаються за довкілля та власне здоров’я.