Пн. Тра 27th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Сьогодні 100-річчя Рівненської НВК №2 “Школи-Ліцею”

Сьогодні НВК №2 “Школа-Ліцей” м. Рівного святкує свій сотий ювілей. Історія навчального закладу перегукується з історією Рівного.

Сучасна НВК №2 “Школа-Ліцей” м. Рівного має давні традиціїі відомого на теренах історичної Волині в царську добу Рівненського реального училища, у міжвоєнний період – Російської приватної гімназії, у німецький окупаційний період – школи №2, післявоєнний – СШ №2. 

Восени 1919 р. Розташовувалася у старій замковій будівлі кн. Любомирських по вул. Замковій, а 1923-1926 роках гімназія орендувала приміщення в парку кн. Любомирських, у так званому палацику “на Горці”. Мовою навчання була російська, викладалась польська, французька, німецька, англійська, латинь, а також церковно-слов’янська. Вчителювали у ній Г. Косміаді та І. Куліш.

У листопаді 1939 року СШ № 2 працювала ще й перша в Рівному вечірня середня школа для дорослих, яку відвідувало до 200 чоловік. На базі СШ №2 працював створений у 1940 році Ровенський державний вчительський інститут.

З 2009 року НВК №2 “Школа-Ліцей” є експериментальним навчальним закладом Міністерства освіти і науки України.

Зараз НВК №2 “Школа-Ліцей” шукає матеріали для створення книги про школу та музею історії найстарішого закладу міста Рівного. Ваші спогади, старі фотографії, колишні гроші, газети, книги, канцелярські та шкільні речі, тощо відтворять життя старовинної школи-ліцею.

About Author