Нд. Кві 21st, 2024

Спецкор

Головні новини України

Сьогодні у Рівному Ведмідь Степан

Сьогодні у рівненській книгарні “Є” презентували “Країну призначення”, Тетяни Давиденко. Це подорожні нотатки, жанр який за словами модератора заходу Олександра Ірванця – “дратує та захоплює водночас”.

Ведмідь Степан нашіптував листи пані Тетяні, а Олександру Ірванцю він надиктовував поетичні форми і чомусь пишучи вірші мав шкідливі ведмежі звички.

Чому він власне Степан? А тому що нарекли його на честь Бандери. І у деякі країни Степан наразі нев’їздний. А у доленосному 2013 році лист Ведмедика Степана розглянув і втілив у життя святий Миколай. Цьому раділа вся Україна, особливо спільнота Facebook. “Втім тема листа актуальна і досі” – як зазначила на презентації пані Тетяна.

Степану зараз 12 років. Якось вони з дядьком Олександром у 62 автобусі на Подолі просили хліба і грошей. На що бабусі у хустках відповіли: “идитє работать со своим медведем!!!”. Можливо це і стало поштовхом для створення цієї доброї книжки.

Книга “Країна призначення” є практичними нотатками мандрівника. Адже навіть назва “країна призначення”це офіційна поштова термінологія. До прикладу прочитавши про Чернівці, ви будете спокійно шпацерувати вулицями затишного міста, ніби знаючи його усе життя. До речі підприємливі буковинці продають “Країну призначення”, як путівник по Чернівцях.

Ведмідь Степан відвідав 50 країн, зокрема Кенію, Сінгапур та Індонезію. Любить по вівторках бувати у музеях Варшави, адже це день вільного відвідування. Не розуміє чому у Білорусі не можна фотографувати. А ще мріє відвідати Бервіль, у Новій Зеландії.

Цікаво було стежити за ходом думок авторки, що перевтілювалася у ведмедика – поділився враженнями Володимир Савчук.

Для рівнян це був один з небагатьох вечорів неординарної та цікавої сучасної української літератури. Де за “ціною півкілограма сиру” можна придбати нотатки Ведмедя Степана для затишних вечорів.

About Author