Сьогодні, 8 травня, День пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни. До цієї дати, яка навчила світ цінувати мир, Інститут національної пам’яті поділився відео “Друга світова війна: як ми пам’ятаємо”.
Замість екзальтованої маніпуляції під гаслом “Можем повторіть” ми обираємо європейську відповідальну модель пам’ятання, яка вшановує всіх, хто боровся з нацизмом, і всіх жертв війни. Це належне застереження від повторення подібних трагедій у майбутньому, -говорить Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.
Результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та Київським міжнародним інститутом соціології, про День перемоги в історичній пам’яті показують: для понад третини українців День пам’яті та примирення є таким же важливим, як і День перемоги. А 56% погоджуються, що СРСР разом з нацистською Німеччиною відповідальний за початок Другої світової війни. Водночас для понад половини українських громадян День перемоги – це все ще передусім відзначення “перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні”.
Про це повідомляє УІНП.