Пн. Січ 24th, 2022

Спецкор

Головні новини України

Сьогодні відзначають Міжнародний день собак-поводирів

Сьогодні, 29 квітня, відзначають Міжнародний день собак-поводирів (Guide Dogs Day). У цей день прийнято привертати увагу суспільства до цих особливих собак, які безвідмовно і самовіддано супроводжують своїх незрячих господарів, забезпечуючи їм безпеку і незалежність.

Нагадаємо, що відповідно до статті 26 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (у тому числі осіб з інвалідністю, які використовують засоби пересування та собак-поводирів) до об’єктів фізичного оточення.

Наразі, таких собак навчають для супроводу незрячих щонайменше у 33 країнах світу, які є членами Міжнародної федерації собак-поводирів. Власне, вони й мають право видавати сертифікат, що підтверджує рівень навичок собаки. Тренування однієї собаки коштує від 40 тисяч доларів залежно від країни. Зазвичай одну частину вартості відшкодовує уряд, іншу – громадські організації та благодійні фонди. Собак готують від народження за системою Positive Reinforcement Training та Standardised Training for Excellent Partnerships. У віці двох років вони готові бути поводирями для незрячих людей.

До слова, перші школи для підготовки собак-поводирів були створені в Німеччині під час Першої світової війни з метою підвищення мобільності ветеранів, які втратили зір в результаті військових дій. У 1929 році була створена перша школа в США (в Нешвіллі, штат Теннессі; з 1931 року – в Моррістауне, Нью-Джерсі). У Великобританії подібні школи були створені в 1931 році. В 2010 році у США прийнятий The Americans with Disabilities Act (Закон про американців з інвалідністю), який встановив правові норми для людей з інвалідністю, які потребують собак-поводирів.

В Україні, на жаль, залишається актуальною проблема підготовки і сертифікації собак-поводирів, а також трапляються випадки дискримінаційного характеру та непорозуміння коли незрячий приходить з собакою-поводирем до якогось закладу чи намагається скористатись транспортом.

Про це повідомляє gud.org.ua та tribuna.sumy.ua.