Зміни потрібно впровадити до 2021 року. Попри це дирекції цирків стверджують, що українців не зацікавлять програми без участі тварин.
Вимогу до цирків озвучила заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк під час інтерв’ю виданню Цензор. Тварин, використання яких в цирках мають офіційно заборонити, реабілітовуватимуть в спеціальних установах.
– Триває процес перемовин з громадськими інституціями, які готові прийняти цих тварин. Є тварини, які належать державі, – їх 96. Ми підписали меморандум з Еко-парком Фельдмана, і він готовий прийняти їх усіх. Там хороші умови і парк готовий дотримуватись усіх цивілізованих правил утримання, – коментує майбутній мораторій на використання тварин в циркових шоу Ірина Подоляк.
Крім цього, за словами Подоляк, дресирувальників, у власності яких перебувають тварини, пропонують долучитися до переговорів.
– Держава не має наміру говорити їм, що робити, але ми даємо вікно можливостей. Варіантів багато, але важливо зрозуміти, що ми не можемо заборонити використання тварин у державних цирках, а у приватних не заборонити, тому що тоді ми створимо нерівні умови, – озвучує позицію міністерства чиновниця.
Вона також повідомила, що адміністрації цирків наразі неготові повністю відмовитися від тварин. Це, за її словами, може створити фінансові труднощі для власників цирків, які вважають, що українців не зацікавлять циркові програми без тварин. Проте Подоляк наголошує, що цирки мають час до 2021 року, щоб оновити власні шоу.
Раніше міністр Володимир Бородянський заявляв, що у 2020 році державні цирки повністю відмовляться від тварин. Наразі в КМУ ще працюють над стратегією реабілітації тварин, яких використовували у цирковому бізнесі.