У час світових суворих карантинних обмежень у Білорусі тривав чемпіонат країни з футболу. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що не бачить, як літає коронавірус, і називав ситуацію з поширенням COVID-19 психозом.
Ящик включил – коронавирус! Утюг включил – коронавирус! Чайник включил – коронавирус! Конечно, мы на это реагируем, но мы не забываем, что вирусов у нас сейчас, как обычно, море. Не надо дурью заниматься там, где не надо. Нас же всегда учили – надо чтобы проветренное помещение было; надо, чтобы на свежем воздухе и прочее. Надо у костра посидеть погреться, подышать этим дымом, гарью и прочее. Ну, бороться надо. – рекомендував Президент Білорусі.
Нещодавно у Білорусі вирішили боротися з коронавірусом своєрідними методами. Священники прихопили святі мощі, ікони та з гелікоптера “очистили” Мінськ від зарази.
Попри це Міська адміністрація Мінська ухвалила широкий пакет заходів з профілактики і боротьби з гострими респіраторними інфекціями, у тому числі з атиповою пневмонією COVID-19, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2. Ці заходи ухвалені 7 квітня і набули чинності після їх опублікування.
На відміну від колишніх, нинішні заходи з боротьби з коронавірусом мають не рекомендаційний, а обов’язковий характер:
- підприємствам і організаціям заборонено допускати до роботи працівників з ознаками застуди;
- наради та семінари повинні проводитися з використанням аудіо- та відеоконференцій;
- скасовано усі відрядження;
- у біліотеках припиняють роботу читальні зали, також в музеях забороняються масові заходи;
- скасовуються всі виставки та презентації;
- навчання переводиться на дистанційний режим, окрім шкіл і дитсадків;
- у будинках для літніх та людей з інвалідністю запроваджується заборона на відвідування;
- у готелях заселення повинно проводитися з максимальним віддаленням, також гостям щодня вимірюватимуть температуру;
- їдальні, кафе і ресторани також продовжать роботу, але столи в закладах громадського харчування повинні стояти не ближче 1,5 метра один від одного;
- перукарні та салони краси можуть працювати лише за попереднім записом з інтервалом між клієнтами не менше 5 хвилин, також персонал має бути у масці;
- під’їзди житлових будинків прибиратимуть з використанням дезінфекуючих засобів;
- обов’язкову дезінфекцію повинен проходити і громадський транспорт;
Раніше аналогічні заходи вже були запроваджені в регіонах Білорусі. За даними Університету Джонса Хопкінса, у Білорусі зараз налічується 1066 випадків зараження коронавірусом, у тому числі 13 – з летальним наслідком.
За матеріалами dw.com.