Ср. Жов 20th, 2021

Спецкор

Головні новини України

У Рівному студент НУВГП зібрав 3D-принтер

Рівненський студент кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики НУВГП склав 3D-принтер.

Технікою та ІТ-технологіями Камії-Максим цікавився ще зі школи, тому й майбутню спеціальність обрав пов’язану з інформаційними технологіями. Відкриття інжинірингової лабораторії “Ноосфера” в університеті надало широкі можливості для творчості, винахідництва, розробок та експериментів.

Найголовніше це власне бажання та можливість придбати потрібні компоненти, серед яких електроніка, крокові двигуни, пластикові кріплення та інші деталі. Цікаво те, що 3D-принтер в подальшому  і надрукував сам для себе окремі деталі – каретку для екструдера та кріплення для охолодження моделі. Що стосується особливих навиків, то для того, щоб зібрати виріб, мені знадобилося вміння паяти та програмувати, розуміння основ радіоелектроніки та базові знання в області механіки. – розповідає студент НУВГП.

3D-друк виконується з використанням різних матеріалів – від синтетики на (нейлону чи полікарбонату) до таких еко-матеріалів, як глина. Також існують прототипи, що друкують їжею – шоколадом чи напівфабрикатами.

Ще я працюю над сервісом агрегації архівних метеоданих “Lametsy”. Ця система зможе надавати інформаційну підтримку державним, освітньо-науковим, громадським та бізнес-проектам. Ми з командою збираємо архівні метеодані, починаючи з ХХ ст., які будуть миттєво компонуватися та візуалізуватися  для користувача. – ділиться досягненнями розробник 3D-принтера.

Зараз Максим планує покращитита розширити функціонал сервісу “Lametsy”, конструювання 3D-сканера та вступити до магістратури в НУВГП. 

Про це повідомляє пресцентр НУВГП.