Нд. Чер 20th, 2021

Спецкор

Головні новини України

У Рівному вшановували Великого Кобзаря

206-ту річницю від Дня народження Тараса Шевченка відзначили у Рівному. З цієї нагоди в обласному музично-драматичному театрі відбулися урочистості.

У вестибюлі театру розгорнулася виставка рідкісних і старовинних видань “Кобзаря”. Це експонати з колекції Музею книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника міста Острог. Тут можна було побачити “Кобзарі”, перекладені польською, румунською, англійською, литовською та французькою мовами. Найдавніше видання датоване 1886 роком. Усього у музеї – більше сотні раритетних видань.

Великий Кобзар – автор тисячі пророчих рядків, які актуальні і сьогодні. Людина, яка не лише поєднала таланти поета, живописця та мислителя, а й пробудила самосвідомість цілого народу. Я був вражений співом і декламуванням віршів Кобзаря талановитими рівненськими митцями. Вони ще раз нагадали, що на особистому прикладі Великого Тараса та його поезії вчилися сотні і тисячі українських патріотів, – поділився враженнями голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Також сьогодні, 9 березня, об 11:00 на Майдані Незалежності у Рівному відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Після цього в центрі міста провели літературно-мистецьке свято.