Пт. Кві 19th, 2024

Спецкор

Головні новини України

У торговців Рівненського ринку хочуть відібрати заробіток

У торговців Рівненського ринку хочуть відібрати заробіток

Рівненські торговці, яких змусили покинути вулиці поблизу центрального ринку, вимагають від міської влади дозволити їм працювати.

Сьогодні, 2 липня, на сесію міської ради торговці, учасники цілорічного ярмарку Рівненського ринку, прийшли з вимогою допустити їх до роботи.

Ярмарок на центральному ринку – це не стихійна торгівля

Продавцям, яким також потрібно годувати власні сім’ї, закидають стихійну торгівлю. Проте свої місця рівненські торговці, які прийшли до міської ради, щомісяця оплачують. Це підтверджують відповідні квитанції.

1300 грн на місяць коштує одне місце на ринку в місяць, всього таких місць (кіосків) – майже 400. Нескладно порахувати, що на рік оренда лише цих кіосків приносить адміністрації ринку близько шести мільйонів гривень.

Те, що торгівля учасників цілорічного ярмарку не є стихійною, підтвердив і один з депутатів Рівненської міської ради Назарій Поліщук:

Назарій Поліщук про торгівлю на цілорічному ярмарку на Рівненському ринку: Це не стихійна торгівля

Подвійні стандарти проти підприємливих продавців

Організатори мітингу скаржаться, що їм не дозволяють працювати в той час, як інші продавці на ринку, буквально за метр від ярмарку, спокійно продовжують роботу.

Рівненський Ринок з вулиці Шевченка: зліва – порожні прилавки ярмарку, справа – працюючі прилавки інших продавців

Свої кіоски продавці готові самостійно обладнати задля захисту під час пандемії. Розроблено навіть план заходів для убезпечення їхньої роботи.

Володимир Хомко проти ярмарку та продавців

Проте міський голова, на думку мітингарів, не зацікавлений у такому вирішенні питання. Зокрема в особистому спілкуванні із представниками ініціативної групи прямо заявляє про те, що не хоче бачити учасників ярмарку і після карантину. При цьому Володимир Хомко намагається уникнути прямої відповідальності за рішення, пов’язані з ринком.

Володимира Хомка (далеко, по центру), який дуже швидко пішов геть після засідання міської ради, проводили з криками “Ганьба!”

Незважаючи на те, що саме за його розпорядженням від 21 лютого 2020 року ярмарок продовжили, зараз він говорить, що дозвіл на продовження роботи ярмарку потрібно вирішити шляхом соціологічного опитування.

Адміністрація центрального ринку Рівного

Наразі адміністрація ринку також стоїть осторонь проблеми та не підтримує продавців, які щороку приносять ринку дохід у майже 6 мільйонів гривень, в міській раді проблема викликає жвавий інтерес. Адже це, у тому числі, – гроші міського бюджету.

Цікаво, що Олександр Новосад, керівник ТзОВ “Рівненський ринок”, не бажає підтримувати мітингарів. Зараз він неохоче спілкується із журналістами, проте у квітні заявляв, що реалізувати усі необхідні заходи безпеки на ринку – просто неможливо. Зрештою, це не заважає працювати іншим продавцям.


Частина продавців уже шукає інші способи заробітку, деякі – чекають закінчення карантину в надії, що обмеження скасують. Але є і такі, котрим більше нікуди йти, окрім як під стіни міської ради, чекаючи справедливості.

Нам нема куди йти – в нас більше немає роботи, її просто забрали, – саме так пояснює одна із працівниць ринку, Ірина, свою позицію.

Сюжет на YouTube

About Author