Пт. Бер 29th, 2024

Спецкор

Головні новини України

UA: РІВНЕ мовитиме лише годину на TV

Біля приміщення Рівненської філії Суспільного відбулась акція проти змін у роботі регіональних мовників. Журналісти Суспільного вважають, що Концепція регіонального мовлення Суспільного на 2020 – 2021 роки загрожує подальшому існуванню Рівненської філії.

Під стінами філії медійники тримали листки із написами:

  • Замість стратегії – оптимізація?
  • Захисти суспільне!
  • Збережемо регіонального суспільного мовника!
  • Не допустимо знищення Суспільного в Україні!

Обурення викликає той процес, що за трансформацію керівники Суспільного видають очевидне скорочення годин мовлення регіональних філій. Раніше ми мовили 3 години, тепер нам лишають 1 годину на телебаченні і півтори на радіо. Ми за збереження контенту, Ми за розвиток Суспільного, у його початковому форматі, коли створювалась така інституція як Суспільне. – каже Ольга Шевчук, організаторка акції у Рівному та редакторка Українського радіо Рівне.

На радіо, навіть не зважаючи на скорочення обсягів мовлення до трьох годин на добу, ми не втратили свого слухача. Про це свідчить зворотний зв’язок із аудиторією: і ранкова програма “Прокидайся”, і обідні етери циклу програм “Дослівно”, й вечірня “Тема дня”- мають своїх постійних слухачів, які телефонують до студії під час етерів. Скорочення мовлення до години обмежить доступ до регіональної інформації слухачів і глядачів певних категорій, для яких саме радіо і телебачення є чи не єдиним джерелом інформації. Наголошую: мова не йде про робочі місця, мова йде про вільний доступ населення до регіональної інформації у теле-радіопросторі краю, що суперечить концепції Суспільного. – зазначає Богдана Трофимюк, керівниця групи програмування UA: РІВНЕ.

Менеджерка Людмила Хома і продюсер Михайло Чубай поспілкувалися із журналістами і запевнили, що UA: РІВНЕ, як і всі інші філії Суспільного, продовжує мовлення, а глядачі і слухачі вже з наступного сезону побачать суттєве збільшення регіональних програм в ефірі.

Хочу запевнити, що жоден з 24 регіональних каналів не зникає, вони залишаються. Ми наразі робимо трансформацію для того, щоб поліпшити наш контент. Перше: ми створили діджитал-команди в кожному регіоні, за діджиталом – майбутнє, ми повинні бути гнучкими і працювати в цьому напрямку. Друге: ми посилюємо на радіо там, де нас краще слухають і прибираємо там, де гірше в регіонах. Третє: важлива річ – це збільшення бюджету виробництва, він в цьому році для регіональних філій зріс в 10 разів. – зазначив Микола Чернотицький, член правління ПАТ “НСТУ”.

Концепція регіонального мовлення у 2020-2021 передбачає:

  • налагодження ефективного використання виробничих потужностей та зміну способів доставки сигналу;
  • організаційну перебудову та перехід на проєктний менеджмент;
  • збільшення виробництва регіонального контенту за рахунок залучення зовнішніх продакшенів.

Про це повідомляють на UA: РІВНЕ.

About Author