Ср. Гру 8th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Україна де-факто визнає ОРДЛО стороною конфлікту на Донбасі

Тристороння контактна група підписала домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО. 25 березня в ТКГ утворять Консультативну раду, яка закріпить за терористами статус повноцінного учасника переговорів.

У протоколі ТКГ зазначається, що Рішення про заснування Консультативної ради підпишуть 25 березня 2020 року після консультацій з ОБСЄ, Францією та Німеччиною.

– Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту у відповідності з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України, – зазначено в рішенні ТКГ.

Таким чином, призначати членів Ради самостійно будуть Україна, представники ОРДЛО, Російська Федерація, Німеччина, Франція та ОБСЄ.

Крім того, Україна, ОРДЛО, Росія, Німеччина, Франція та ОБСЄ не пізніше ніж за три робочі дні до дня першого засідання Ради мають повідомити Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ про своїх учасників засідання Ради.