Сб. Кві 13th, 2024

Спецкор

Головні новини України

“Укрпошта” виставила на продаж турбази

Укрпошта виставила на продаж перші 30 об’єктів непрофільної нерухомості. Їх загальна стартова ціна відповідно до незалежної оцінки становить 82,6 млн грн. Продаж здійснюватиметься через електронну торгову систему “ProZorro. Продажі”.

Укрпошта розпочала продаж непрофільних активів підприємствами галузі. Це завдання Президента і це важливо робити для розвитку та модернізації компаній, а також для позбавлення їх від зайвих витрат на утримання та обслуговування таких активів. – заявив Владислав Криклій, Міністр інфраструктури України.

Серед перших лотів, що виставила Укрпошта на продаж:

  • дві поруч розташовані турбази у “Конча-Заспі”,
  • турбази на узбережжі Азовського моря в с. Ялта на Донеччині та у Бердянську,
  • турбази у передмісті Дніпра та у Чернігівській області,
  • виробничі приміщення у Львові біля залізничного вокзалу,
  • приміщення у м. Боярка.

Також планується продати ще 62 об’єкти, вартість яких оцінена у 189 млн грн.

В Укрпошти понад 12 тисяч об’єктів нерухомості, з них у власності близько 5 тисяч. І лише половина із тих, що належать підприємству, використовується за призначенням та приносить прибуток. Решта є баластом, зокрема бази відпочинку, кузні, лазні, магазини, ангари, склади та інше. На їх утримання ми щороку витрачаємо близько 10 млн грн на податки, охорону, тощо. Укрпошта не турбаза і не склад. Якщо ми хочемо розвиватися і ставати кращими для наших клієнтів, то всі наші активи повинні приносити дохід. Це звичайний бізнес підхід. Звичайно, ми не будемо продавати нерухомість собі у збиток чи нижче балансової вартості. Отримані від продажу кошти будуть інвестовані в ремонти, оренду нових і кращих приміщень, будівництво нових сортувальних центрів та оновлення іншої інфраструктури. Сподіваюся, продані об’єкти швидко знайдуть нових власників і теж стануть чимось корисним для людей. Всі будуть в плюсі – і держава, і клієнти, і нові власники нерухомості, – зазначив Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти, Ігор Смілянський.

Дату початку аукціону в системі “ProZorro.Продажі” буде повідомлено по кожному лоту окремо. Для об’єктів, початкова вартість яких не перевищує 10 млн грн, період прийому пропозицій триватиме протягом 14 днів.

Нагадаємо, 24 квітня комісія з розгляду питань стосовно розпорядження майном Міністерства інфраструктури погодила продаж Укрпоштою непрофільних активів підприємства.

Всього Укрпошта проведе незалежну оцінку 801 об’єктів нерухомого майна (окрім земельних ділянок), що не використовуються у господарській діяльності компанії. До слова, продажі та оренда поповнили бюджет компанії на 69 мілтйонів гривень.

Про це повідомляє mtu.gov.ua. Світлина ілюстративна із сторінки “Укрпошта” у соцмережі Facebook.

About Author