Уряд надасть субсидії українцям, звільненим під час карантину

Опубліковано: 26 Березня 2020

Громадянам, звільненим з роботи під час обмежувальних заходів, призначатимуть житлову субсидію. Рішення про це прийняли в КМУ 25 березня.

Уряд розуміє відповідальність та робить все, щоб обмежувальні заходи якнайменше вдарили по гаманцях громадян та економіці України. Ми, зокрема, забезпечили всі умови для зменшення ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на газ на 14%. Очікуємо відповідні рішення на місцях. Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн, – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він також зазначив, що механізм запрацює після ухвалення в парламенті закону про Стабілізаційний Фонд.

Постанова Уряду передбачає, що для отримання субсидії громадянину, які втратили роботу під час карантину, слід в службі зайнятості отримати стати на облік, тобто отримати статус безробітного. Субсидії надаватимуть на підставі заяви та відповідної інформації центру зайнятості. Для розрахунку субсидії врахують розмір допомоги по безробіттю без урахування отриманої зарплати.

На період обмежувальних заходів також заборонили припиняти надання уже оформлених субсидії. На наступний період призначатимуть житлову субсидію усім домогосподарствам, що отримували її в опалювальний сезон 2019-20 років – для цього не доведеться оформляти додаткові заяви.

На період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшення на 50% соціальних нормативів у зв’язку із вимушеним перебуванням удома і збільшенням споживання електроенергії, природного газу, гарячої води.

За ініціативи Мінсоцполітики, базовий відсоток плати за комунальні послуги збільшувати з 1 травня збільшувати не будуть.

У нас є базовий відсоток плати за комунальні послуги – 15%. Це так, як сьогодні нараховується субсидія. Але з 1 травня планувалось встановлення 20%. Пропонуємо залишити 15%, оскільки ми перепризначаємо всім субсидії, а також для того, щоб не втратити соціальну спрямованість, – наголосила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Андрій Логащук

Читати наступну статтю

"Велике будівництво" на Рівненщині продовжать незважаючи на карантин

Чт Бер 26 , 2020
Реалізація проєкту "Велике будівництво" буде продовжена, але з дотриманням усіх заходів безпеки працівників в умовах карантину
"Велике будівництво" на Рівненщині продовжать незважаючи на карантин