Чт. Кві 25th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Вертолітний майданчик та церква: «Схеми» показали, як ексдепутат Рибаков облаштувався на березі Дунаю

«Схеми» виявили, що частина узбережжя Дунаю у Вилковому оформлена на Ігоря Рибакова, його родину та помічника
«Схеми» виявили, що частина узбережжя Дунаю у Вилковому оформлена на Ігоря Рибакова, його родину та помічника

Колишній народний депутат Ігор Рибаков облаштував своє помешкання на березі Дунаю у місті Вилковому Одеської області – це великий маєток з вертолітним майданчиком та власною церквою.

На приватні угіддя екснардепа журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») натрапили під час пошуку майна придністровського бізнесмена Віктора Гушана – про що йдеться у спеціальному репортажі-розслідуванні «Таємні українські угіддя олігарха-сепаратиста з «ПМР».

«Схеми»: угіддя ексдепутата Рибакова з вертолітним майданчиком та церквою – відео

 EMBED SHARE

«Схеми»: угіддя ексдепутата Рибакова з вертолітним майданчиком та церквою – відео

Знімальна група виявила, що частина узбережжя Дунаю у Вилковому оформлена на Ігоря Рибакова, його родину та помічника, який був з ним протягом кількох скликань у Верховній Раді.

«Схеми» зафіксували на цій території вертолітний майданчик, ангар, басейн, кілька будинків, альтанку, сад, причали для катерів та церкву.

Зійти на берег журналістам не дозволили охоронці. На питання, чи можна потрапити до церкви, один із них відповів: «У нас не відвідують. Згоди нема». І додав: «Господаря немає. Був би господар – це інше питання. Зв’язатися із ним неможливо».

«Цю церкву у 2012 році освятив сам митрополит Володимир. Згадку про це можна знайти на сайті одеської єпархії, де сказано, що вона розташована в мальовничому куточку Дунаю та будувалася 2 роки. Про що там не сказано: церква стоїть на приватній території, тут є камери та охоронець.

Місцеві мешканці у розмові з журналістами також підтвердили, що церква закрита для «пересічних» відвідувачів.

Ігор Рибаков – народний депутат V, VI та VII скликань Верховної Ради. Очолював провладну парламентську групу «Реформи заради майбутнього», яку пов’язують зі схемами підкупу депутатів-перебіжчиків.

Його ім’я фігурувало в історії з «чорною касою «Партії регіонів». Також за президентства Віктора Януковича він відзначився, в тому числі, голосуванням за так звані «закони 16 січня» («диктаторські»), які обмежували права громадян на свободу та суперечили Конституції. Сам він потім переконував, що не голосував, хоча це зазначено в системі голосування на офіційному парламентському сайті.

У 2019 році Ігор Рибаков також намагався пройти до ВР вже IX скликання, але на окрузі його переміг кандидат від партії «Слуга народу».

About Author