Пн. Січ 24th, 2022

Спецкор

Головні новини України

Відставка голови НБУ Смолія: Зеленський погодив, далі – Рада

Відставка голови НБУ Смолія: Зеленський погодив, далі - Рада

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради постанову про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку України.

Відповідна постанова з’явилася на сайті Верховної Ради. Зазначається, що звільнити голову НБУ може лише Верховна Рада за ініціативою президента.

Напередодні голова Нацбанку Яків Смолій повідомив, що написав на ім’я президента заяву про відставку. Обґрунтуванням цієї заяви Смолій назвав “системний політичний тиск”, який заважав йому виконувати свої обов’язки.

Оскільки звільнення голови Нацбанку відбувається з подання президента, існувала ймовірність того, що Зеленський міг не погодити заяви про відставку, що дозволило б Смолію й надалі залишатися на своїй посаді.

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів – угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Раніше на заяву Смолія про відставку відреагували в Офісі президента. Там зазначили, що забезпечення незалежності НБУ залишається їхнім “безумовним пріоритетом”.

Національний банк України разом з урядом повинні продовжувати реалізацію зваженої монетарної та фіскальної політик, що слугуватиме запорукою для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності і сприятиме економічному зростанню і відновленню банківського кредитування, – зазначається в заяві.