Пн. Чер 1st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Вперше в історії України нардепа-кнопкодава можуть покарати

Вперше в історії України нардепа-кнопкодава можуть покарати

В Офісі генпрокурора відкрито провадження щодо кнопкодавства позафракційного нардепа Владіслава Поляка. Про це повідомила пресслужба ОГПУ.

Факт неособистого голосування зафіксували на п’ятничному пленарному засіданні 21 лютого. Відео- та фотодокази декількох голосувань позафракційного мажоритарника із Закарпаття за свого колегу опублікував Громадський рух “Чесно”.

Депутат декілька поспіль разів проголосував за свого сусіда із депутатської групи “Довіра” Василя Петьовку під час обговорення правок до законопроекту щодо обігу земель с/г призначення (№2178-10).

Цікаво, що самого Петьовки поблизу свого депутатського місця в цих зафіксованих випадках не було. Більше того, на момент електронної реєстрації нардепів на п’ятничному засіданні саме Поляк зареєстрував свого сусіда.

Після того, як провадження дійде до суду, а вина Поляка в порушенні 81 статті Конституції буде доведена, депутат достроково втратить мандат. Також Владіслав Поляк буде зобов’язаний сплатити штраф у розмірі від 51 до 85 тисяч гривень.