Чт. Лют 29th, 2024

Спецкор

Головні новини України

НЕЗАДОВГО ДО ПЕРЕМОГИ ЗАЛЕНСЬКОГО НА ВИБОРАХ ОАСК ГОТУВАВ «ПОДАРУНОК» — ДОЗВІЛ НА ПРОКАТ «СВАТІВ»

Окружний адміністративний суд Києва скасував заборону на серіал «Свати» напередодні першого туру президентських виборів, у якому впевнено перемагав Володимир Зеленський. Перед цим голова ОАСКу Павло Вовк у своєму кабінеті говорив із суддею у цій справі про «подарунок» у «20-х числах». Рішення на користь «Сватів» ОАСК ухвалив 26 березня.

Про це йдеться у другій частині фільму-розслідування «Слідства.Інфо» «Нарадча кімната».

Зауважимо, що наприкінці 2017 року в Україні заборонили прокат серіалу «Свати», який створювала «Студія Квартал-95» і продюсером якого був Володимир Зеленський.

Серіал заборонили через те, що головний герой — російський актор Федір Добронравов — незаконно їздив до Криму, підтримував його окупацію, а також знімався у пропагандистському фільмі країни-агресора.

Після заборони серіалу Зеленський опублікував відеозвернення, в якому порівняв дії української влади щодо «Сватів» із грою в наперстки. Одночасно заяву зробила і «Студія Квартал-95», яка звинуватила українські держоргани у вибірковості.

«Заборона шести сезонів серіалу “Свати”, які були відзняті в період із 2008 до 2013 року — це абсурдне рішення, яке суперечить здоровому ґлузду», — ішлося в тій заяві.

Рішення про заборону прокату серіалу і в’їзду в Україну росіянину Добронравову «Студія Квартал-95» вважала незаконними та звернулася з позовом до ОАСКу. Більше року ця справа лежала в суді. Однак напередодні президентських виборів 2019 року в кабінеті Вовка зайшла мова про цей серіал. Із розмови випливає, що судді нарешті визначилися з рішенням.

«…у числах 20-тих, подарунок можливому цьому…», — говорив Вовк зі своїм колегою — суддею, який розглядав цю справу. Його співрозмовник не заперечував: «І по телеку знову почнуть показувати». А вже 26 березня суд ухвалив рішення на користь «Сватів» і дозволив російському актору знову вільно в’їжджати в Україну.

Більше про цей епізод, а також про ймовірні контакти Павла Вовка із ексголовою Офісу Президента Андрієм Богданом та керівництвом Російської православної церкви в Україні дивіться в другій частині фільму-розслідування «Нарадча кімната».

About Author