Пн. Бер 27th, 2023

Спецкор

Головні новини України

СУДДЯ ОАСК, ЯКИЙ ВИНОСИВ РІШЕННЯ У «СПРАВІ РЮКЗАКІВ АВАКОВА», ЇЗДИВ ДО НЬОГО ЗА ПОДАРУНКАМИ

Суддя ОАСК, який виносив рішення у «справі рюкзаків Авакова», їздив до нього за подарунками

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Євгеній Аблов їздив за привітаннями до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та отримав у подарунок книжки про міліцію. Раніше цей суддя ухвалив рішення, яке допомогло сину Авакова та його оточенню. 

Про зустріч стало відомо з аудіозаписів, які таємно велися у кабінеті голови ОАСКу та потрапили до журналістів. Відтак, у березні 2019 року суддя Аблов їздив, ймовірно, до Міністерства внутрішніх справ, аби отримати привітання до свого дня народження.

Там він зустрівся із ексзаступником міністра Сергієм Чеботарем, якого антикорупційні активісти називають наближеним до Арсена Авакова. Як випливає з розмови, ексззаступник Чеботар подарував судді книжки про міліцію, а потім особисто відвів до міністра. 

«Чеботар. (Я — ред.) заїхав. Ось таких, нах*й, 10 книжок, бл*дь… Йдемо! Міністр на місці. То я піду заведу (тебе, — ред.), в тебе ж день народження, (він, — ред.) побажає здоров’я. Я кажу: Та на*уя воно мені треба, бл*дь!… Йдемо. Потім зайшли, поговорили, там, п’ять хвилин, я йому розповів, як він по телевізору виглядає — програма ICTV, 1+1, “Право на владу”», — розповідав Євгеній Аблов. 

У свою чергу, суддя запросив Арсена Авакова та Сергія Чеботаря на святкову вечірку. Однак, ті відмовилися: «Я ж кажу — приходьте. А він говорить: тобі треба ці фотографії?» — переказував своїм колегам розмову Аблов. 

У 2017 році в Україні стався гучний корупційний скандал за участі сина міністра Авакова та тодішнього заступника міністра Сергія Чеботаря. Ця історія стала відома суспільству як «справа рюкзаків Авакова». За версією офіційного слідства, Аваков-молодший і Чеботар організували схему на закупівлі тактичних рюкзаків для армії. Їм оголосили підозру в злочинах та обрали запобіжні заходи. Однак, невдовзі з них зняли усі звинувачення, а справу закрили. 

Важливу роль у цій історії відіграв суддя Євгеній Аблов. Він ухвалив рішення, згідно з яким процедура закупівлі рюкзаків була законною і жодних порушень не відбувалося. Тоді антикорупційні активісти та юристи заявляли, що рішення Аблова було необ’єктивним. 

Зазначимо, у березні 2019-го «Слідству.Інфо» вдалося зафільмувати, як Аблов відсвяткував день народження в одному з ресторанів у центрі столиці. Привітати його в робочий день зібралися судді не лише з Києва, а й з регіонів, а також відомий політик і головний військовий прокурор.

Нагадаємо, напередодні «Слідство.Інфо» опублікувало документальний фільм-розслідування «Нарадча кімната». Журналісти проаналізували майже дві тисячі годин записів із кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Прослуховування там встановили детективи Національного антикорупційного бюро напередодні останніх президентських виборів.

Розмови, які отримало «Слідство.Інфо», ще ніколи не публікувалися. У них ідеться, зокрема, про зустрічі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та високопоставленим прокурором Романом Говдою, який зараз обіймає посаду першого заступника Генерального прокурора. У фільмі ми також показали, як судді ОАСКу намагаються уникнути переатестації, а також ухвалюють ті чи інші судові рішення, керуючись особистими мотивами.