Нд. Чер 23rd, 2024

Спецкор

Головні новини України

До опівночі віряни воювали на Здолбунівщині

11 березня 2020 року в селі Будераж відбулося чергове міжконфесійне протистояння. Парафіяни ПЦУ увійшли до храму та провели богослужіння.

Після того, як віряни ПЦУ зрізали замки на Свято-Покровському храмі, громада УПЦ молитиметься в церковному будинку до закінчення суду.

З самого початку, коли я приїхав в село, то пропонував правоохоронцям, представникам влади врегулювати конфлікт мирним чином. Втім, ніхто не реагував на мою пропозицію і поліція продовжувала тримати віруючих УПЦ за церковною огорожею. Ми терплячі, коли ж побачили, що ніхто не хоче дотримуватися і наші права, і наші потреби, довелося за них боротися. – коментує протоієрей Василь Начева, клірик Рівненської єпархії УПЦ.

Протистояння тривало до опівночі. Після того, як віруючі УПЦ зайшли на територію церкви, представники влади запропонували підписати “домовленість” про те, що жодна з громад не зазіхатиме на територію іншої.

Як показує практика всіх підписаних домовленостей з представниками ПЦУ, вони ніколи їх не дотримуються. І влада, яка кожного разу виступає посередником в церковних конфліктах, це прекрасно знає. – зазначає протоієрей Віктор Земляний, керівник відділу з питань врегулювання міжконфесійної ситуації при Рівненській єпархії УПЦ.

В результаті конфлікту громада ПЦУ буде здійснювати служби в “захопленій” церкві, а віруючі УПЦ – в церковному будинку. І лише рішення суду встановить якій із громад буде належати Свято-Покровський храм.

Про це повідомляє кореспондент СПЖ.

About Author